Pİ System’ı anlatır mısınız bize?
Yanaklarınız boşalıyor, ince kırışıklıklarınız artıyor. Cildiniz sarkmaya ve eskisi gibi parlamamaya başlıyor. Gözaltınızda çökmeler ve kararmalar fark ediyorsunuz. Eskisinden daha yorgun ve yaşlı göründüğünüzü düşünüyorsunuz. Saçlarınız dökülüyor, kaşlarınız seyrekleşiyor ve kafa derinizde açıklıklar oluşuyor. Gözünüze batan akne izlerinizden kurtulmak istiyorsunuz. Bu sorunların üstesinden gelmek Pİ System sayesinde mümkün. Pİ System, somon balığından yüksek oranda saflaştırılan DNA molekülleri ve hyaluronik asit moleküllerinin seanslar halinde uygulanması prensibine dayanan kombine bir yaklaşım. Somon DNA molekülleri, hücre çekirdeğinden kollajen ve elastin sentezini direkt yolla sağlar. Bu seansı takiben uygulanan hyaluronik asit molekülleri ise hücrenin nemlenmesini iki katına çıkarır. Bu sayede cilt hücreleriniz onarılır ve eski formuna geri döner. Dolayısıyla cildimizde farklı formlarıyla uygulanan protokoller, cilt hücrelerini yeniler ve sorunlarınıza çözüm olur.

Pİ System’ın cildinizdeki etkisini ilk seansta görebilirsiniz

Tedavi alanları nelerdir ve nasıl uygulanır?
Cildin ihtiyacına göre farklı alanlarda, uygun protokoller ile kullanılmaktadır. Yüz, boyun-dekolte, el rejuvenasyonunda, göz çevresinin aydınlatılması ve onarılmasında, akne skarlarında, hormonal saç dökülmesinde, vücut sarkmaları ve çatlaklarda uygulanabilir. Her endikasyonda, ihtiyaca göre seans sayısı değişmektedir. Seans sayısı ve sıklığına uygulamayı yapacak olan hekim karar vermelidir. Örneğin yüz-boyun-dekolte rejuvenasyonunda cildin hasarına ve yaşa göre bir yıl içinde 3-4 seans önerilmektedir.

Uygulama yöntemi nasıl?
İnce iğne enjeksiyonları ile cilde verilir. Öncesinde lokal anestezik krem ile iğneleme işleminin yaşatacağı acı düşürülür.

ETKİLEYİCİ SONUÇLAR

  • Pİ System ile cildin elastikiyeti ve sıkılığı her seansta artar.
  • Yüz ovalinizin düzeldiğini, ince kırışıklarınızın yok olduğunu, lekelerinizin azaldığını görürsünüz.
  • Daha canlı ve renk tonunun eşit olduğu sağlıklı bir cilde kavuşursunuz.
  • UVA/UVB nedeniyle oluşan güneş hasarını engeller ve yazı hasarsız bir şekilde geçirmenizi sağlar.

Pİ System’ı piyasadaki diğer somon DNA’larından ayıran nedir?
En önemli özelliği üretici firmanın teknolojisinden dolayı alerjik reaksiyon riskinin minimuma indirilmiş olması ve yüksek oranda DNA içermesidir, yaklaşık 10 kat daha fazladır. Bu sebeple fibroblast düzeyinde etkinliğini gösterir ve cildinizdeki değişimi dramatik olarak görürsünüz. Bu sistem, hazır şırıngalardadır ve 2 ml’nin tamamı tüm cilde uygulanır. Düşük doz DNA formu ise ampullerde sunulmuştur ve sadece yüzeysel yenileme içindir, cildin epidermis düzeyinde yenilenmesini sağlar. Hekimin uygulayacağı alana göre, ampulden şırıngaya çekilir ve cilt altına verilir ya da dermaroller-dermapen, altın iğne radyofrekans gibi uygulamalar üzerine direkt sürülür.

Dr. Alp Mamak

Diğer gençleştirme yöntemlerinden farkı nedir?
Etkisini çok hızlı bir şekilde görebileceğiniz, her seans sonunda cildinizdeki değişimi gözle görülür şekilde fark edeceğiniz bir uygulama bu. Farklı yöntemlerle de kombine ederek cilt yapısının düzelmesini maksimum düzeyde destekleyebiliyoruz. Tüm lazer uygulamaları öncesi kullanıldığında cilt üzerinde etkilerin maksimuma çıktığını gözlemleyebiliriz. Dolgu, botulinum toksini gibi uygulamalarla da bir arada kullanılabilir.