YouTube fenomeni İrem Akdemir’in güzellik sırları

Güzellik ve bakım önerileriyle Instagram’da ve YouTube’ta birçok kadının radarına girmeyi başaran İrem Akdemir’den güzellik sırlarını öğrendik!

Sabah kalktığında ilk iş ne yaparsın?

Yüzümü soğuk suyla yıkayıp, koca bir bardak su içerim.

Şimdiye kadar aldığın en iyi güzellik önerisi nedir?

Güzel bir gülümseme en iyi makyajdır! Makyajımı bitirdiğimde, aynaya son defa bakarken mutlaka gülümserim. Aksi takdirde makyajın güzel olup olmadığına karar veremiyorum.

Kullandığın ilk parfümü hatırlıyor musun?

Tommy Hilfiger’ın Tommy Girl’ü ilk parfümümdü. Babamla birlikte seçmiştik parfümü, o da o dönem Tommy kullanıyordu. Tommy Girl’ü seçmemde bunun da etkisi olabilir tabii…

Hangi kokulardan vazgeçemiyorsun?

Çiçeksi kokuları çok seviyorum ve onları kendime daha çok yakıştırıyorum. Çiçeksi kokuları hem yaz hem de kış aylarında diğerlerine göre daha kullanılabilir buluyorum. Mesela baharatlı parfümleri yazın, fresh parfümleri de kışın kullandığımı hiç düşünemiyorum. Birkaç favori çiçek kokumu söylemem gerekirse; Givenchy Play, Estee Lauder Modern Muse ve Jo Malone Peony and Blush Suede.

Makyaj çantanda her daim olan ürünler hangileri?

Becca – Prismatic Amethyst Highlighter, Bobbi Brown – Tawny/Peony Blush ve Benefit’in en yenisi BADgal Bang! maskara. Sadece bu 3 ürünü kullanarak her günü geçirebilirim. Ayrıca Victoria’s Secret’ın Velvet Matte likit rujlarına da bayıldım.

Gece makyajında hangi favori ürünleri kullanıyorsun?

Gece ve gündüz makyajlarım arasında pek bir fark olmuyor diyebilirim. Ama birkaç küçük değişiklik elbette var. Mesela; gece makyajlarımda mutlaka fondöten kullanıyorum ve bu konudaki favorim kesinlikle Estee Lauder Double Wear fondöten. Bunun dışında Smash Box’ın Photo Finish Primer Water ve Foundation Primer ikilisini kalıcılık ve pürüzsüzlük için kesinlikle kullanıyorum. Gece makyajımın en büyük farkı dudaklar oluyor. Bu farkı yaratmak için de favorim Nars’ın Velvet Matte Lip Pencil’ları.

Düzenli olarak yaptırdığın dermatolog bakımı var mı?

Rutin olarak yaptırdığım bir dermatolog bakımı yok. Ama şu sıralar karbon peeling uygulamasını çok merak ediyorum ve en kısa zamanda denemeyi düşünüyorum.

Saçlarına nasıl bakıyorsun?

Saçlarım için son birkaç aydır Loreal Botanicals ürünlerini kullanıyorum. O kadar memnunum ki! Özellikle takipçilerimden son dönemde aldığım “Saçına ne yaptın? Saçların çok güzel oldu!” tepkilerinden sonra memnuniyetimi ikiye katladım diyebilirim.

Vücut bakımın için hangi ürünleri ürünleri kullanıyorsun?

Johnson baby bebek yağını kullanıyorum. Çok eskiden gelen bir alışkanlık… Bugüne kadar hiç değiştirmedim. Hem kokusunu hem de cildimde yarattığı yumuşaklığı seviyorum. Özellikle yazın cildim çok daha fazla kuruyor ve bebek yağı bunu iki saniyede çözebiliyor.

Doğal maske tariflerin var mı?

Cildime sık sık kahve telvesi maskesi uyguluyorum. Hem peeling etkisi yaratıyor ve cildi yumuşatıyor, hem de cildi daha parlak yapıyor.