Yılbaşı gecesinin vazgeçilmezi: Kırmızı

Yeni yıl heyecanı başlamışken; 'o gece ne giyeceğim?','Nasıl makyaj yapacağım?' gibi sorular kafamızda yer almaya başladı.

Yeni yıl heyecanı başlamışken; ‘o gece ne giyeceğim?’, ‘Nasıl makyaj yapacağım?’ gibi sorular kafamızda yer almaya başladı.

Sadelikten uzaklaşın

Ünlü markaların makyaj malzemeleri bu konuda bize bir hayli yardımcı oluyor. Özellikle bakışların biraz daha ferah olduğu, dudaklarda kırmızı tonların ön plana çıktığı bir gece olacak yeni yıl akşamı…

2019 makyaj trendleri belirlenmeye başlamışken, sadelik değil de daha çok kendini ön plana çıkartan göz makyajları gündemde olacak.

        

Özellikle 1940’ın sonlarına doğru makyaj esintilerinin daha da yaygınlaştığı o dönemler günümüzde de esintilerini sürdürüyor.

 Cleopatra kırmızısı

Makyaj denince her kadının aklına ilk gelen elbette ki kırmızı ruj. Kırmızı ruj denilince de aklımıza ilk gelen ünlü isim Merve Boluğur oluyor. Ünlü isim çantasından çıkartamadığı kırmızı rujuyla kendi markasını da yarattı.

Herkesin bu kadar çok sevdiği, vazgeçemediği yılbaşı kırmızı ruju Mısır Kraliçesi Cleopatra’nın çıkardığını söylesek şaşırır mısınız? O dönemde Cleopatra kırmızı renkli rujunu karıncalardan ve böceklerden elde ediyordu.

Hijyen ürünleri

Tabii ki de günümüzde makyaj malzemeleri artık daha hijyenik ortamlarda yapılıyor. Cilt tiplerine göre kremlerin yanı sıra makyaj altı bazları, dudaklarımızı da daha çarpıcı göstermemize yardımcı olan dudak kalemleri ve diğer birçok malzemeler de bu amaca hizmet ediyor…