Yaz atölyelerine katılan çocukların eserleri Pera Müzesi’nde sergilenecek

Pera Müzesi Öğrenme programları, İstanbul’da Deniz Sefası ve Sarsılan İmge sergilerinden ilhamla 4-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik sunduğu atölyelerdeki üretimleri “Yaz Yaz Yaz’18” adıyla renkli bir sergiye dönüştürüyor. Atölyelere katılan çocukların gerçekleştirdiği birbirinden renkli çalışmalardan bir seçki sunan sergi, 15 Ağustos- 30 Eylül tarihleri arasında Pera Öğrenme Atölyesi’nde ücretsiz izlenebilir!

Pera Müzesi’nin Pera Öğrenme programları, yaz etkinlikleri kapsamında çocuklara yönelik birbirinden farklı ve eğlenceli atölyeler tasarlamaya ve bu atölyeler sırasında üretilen eserleri bir araya getirerek izleyiciyle paylaşmaya devam ediyor. Yaz atölyelerinden oluşturulan ve geçtiğimiz sene ilki düzenlenen sergi bu yıl da “Yaz Yaz Yaz’18” adıyla gerçekleştiriliyor. 15 Ağustos’ta ziyarete açılan sergide, 4-12 yaş aralığındaki çocukların İstanbul’da Deniz Sefası ve Sarsılan İmge sergilerinden ilhamla hazırlanan atölyelerde gerçekleştirdiği birbirinden renkli ve yaratıcı üretimlerden bir seçki sunuluyor. Atölyelerde üretilen bütün eserlerin yer aldığı dijital sergi ise Eylül ayında Pera Müzesi web sitesi üzerinden izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Pera Öğrenme’nin “Yaz Yaz Yaz’18” sergisi kapsamında düzenlenen atölyelerde, organik ve geri dönüştürülen malzeme, pleksi, porselen ve renkli karton kullanılarak üretilen tasarımları içeriyor. Sergide, 4-6 yaş grubu, yaz mevsimini ve mevsimin olanaklarını düşünürken dönence, şapka ve deniz altı tasarımları oluşturuyor; 7-12 yaş grubu ise hem yaşanılan çevreye hem de hislerle şekillenen ifadelere yeni bir bakışla hazırladığı ahşaptan dinozorlar, pleksiyle portreler, koliden dev binalar ve boyalı tabaklar sergiye renk katıyor.

Pera Öğrenme Atölyesi’nde düzenlenen sergi, 30 Eylül’e kadar ücretsiz ziyaret edilebilir.

Pera Öğrenme Atölye Sergisi Katılımcılar:

Ada Kuyucu, Ali Karakaya, Ali Leon Bawcutt, Arte Gün Sarı, Artun Ulukapı, Ayşe Adel Çağlayan, Ayşe Aylin Doğan, Ayşe Serra Topaç, Batu Karatepe, Batuhan Yüksel, Beril Abamor, Bora Bilbil, Ceren Güler, Daniel Hosseini, Defne Delioğlu, Defne Erşahin, Defne Hoşbaş, Defne Özer, Defne Vezir, Demir Ekşi, Deniz Can, Deniz Sav, Doğu Akdan, Doruk Ayata, Duru Dirik, Ege Isagiller, Ela Destancı, Elif Bade Hasancık, Elif Delioğlu, Elif Selin Akpınar, Ezgi Su Çelik, Hatice Hüma Baz, Ida Isagiller, Idil Tüysüzyan, Kaan Sezgin, Kerem Aktalay, Melina Konak, Mete Şen, Mina Aydemir, Mira Özparlak, Mira Sertdemir, Naz Atlıhan, Nehir Varer, Neva Su Şani, Ömer Kurt, Ömer Şerif Arslan, Pelin Erkman, Remzi Emre Ercan, Selen Erşahin, Selin Aydemir, Selin Türkaslan, Simay Tosun, Şevval Selin Kılıç, Şiva Vezir, Umut Altıparmak, Umut Okur, Yaman Karatepe, Zeynep Hale Pervan