Yaz aylarının en coşkulu günlerini yaşadığınız şu günlerin kalp atışlarınızı hızlandırdığı bir gerçek. Uzun zaman unutamayacağınız anıları yaşamanızı sağlayacak yaz aşkınızla hareketli günlere başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenleri mercek altına aldık.

Beklentiye girmeyin!

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz tatile çıktınız, kalbinizi hızla çarptıran o erkekle karşılaştınız. Tatilden sonra hayatınıza döneceğinizi unutmayın. Bu nedenle yaz aşkına kendinizi fazla kaptırmamaya özen gösterin. Hem karşınızdaki kişi de tatilden sonra eski sevgilisine dönmeyi veya kısa süreli bir ilişki yaşamayı planlıyor olabilir. Her şeyi göz önünde tutmanızda fayda var! İlişkinizin ciddiye gideceğini tabii ki ilk siz hissedersiniz ama her şeye rağmen kontrollü bir şekilde anı yaşamaya özen gösterin.

Açık olun

Yaz aşkı flörtleşmekten öteye gidemez düşüncesiyle kendinizle ilgili atıp tutmayın. Yaz aşkınızla şehirde karşılaşma ihtimaliniz var. Ayrıca tatilde hem ruhunuzu hem de aklınızı özgür bırakmak varken, çok fazla yalanı aklınızda tutmaya ne gerek var! Siz iyisi mi, yaz aşkınıza açık olun. Düşüncelerinizi, hislerinizi ve kendinizle ilgili olan gerçekleri açıkça ona söyleyin.

Yaz aşkınızla eski sevgilinizi kıskandırmayın

Eski sevgilinizi bir türlü unutamıyor ve ilk fırsatta onu kıskandırmak istiyorsunuz… Yaz aşkınızın elinize geçen bir fırsat olduğunu düşünmeyin. Unutamadığınız bir geçmişiniz varsa, kendinizi kandırmayın. Her şeyin sonunda üzülen yine siz olacaksınız. Çünkü bu durum eski sevgilinizin size olan saygısını kaybetmenize neden olacaktır. Ayrıca eski sevgilinizin size dönmeye niyeti olsaydı, onu başkasıyla kıskandırmanıza bile gerek kalmazdı.

Bol bol eğlenin

Yaz aşkı demek, eğlenmek demek… Eğlenceyi kenara bırakıp kafanızın karışmasına izin vermeyin. İçi boş kuruntulara kendinizi kaptırmayın. İlişkimiz acaba uzun sürer mi, yoksa üç günde biter mi, diye düşünüp eğlenceye ara vermeyin. Siz sadece anı yaşamaya bakın ve şehirde yaşayabileceğiniz sürprizleri şehire dönünce düşünün.

Arkadaş grubuyla tatile çıkanlardan uzak durun!

Arkadaş grubuyla tatile çıkan erkekler avcı gibidirler. Tek gecelik ilişkiden ötesini genellikle düşünmezler. Mümkünse böyle kalabalık erkek gruplarından uzak durarak tatilinizi zehir etmeyin.