Vintage dünyasında yeni soluk: Nillush Vintage

Nillush Vintage, "eski, yıpranmış, 2. el” gibi algılanan vintage'a bakış açısını değiştirerek “özel, hikayesi olan, şu an bulunmayan kalitede kumaş ve dikimden oluşan" koleksiyonuyla göz dolduruyor.

Mart 2017’de Nişantaşı’nda kapılarını açan Nillush Vintage  yıllardır biriktirdiği koleksiyonuyla vintage kıyafet sevenlerin ilgisini çekiyor. Markanın amacı da, insanların vintage’a olan “eski, yıpranmış, 2. El” bakış açısını değiştirip, “özel, hikayesi olan, şu an bulunmayan kalitede kumaş ve dikimden oluşan” ve modern parçalarla doğru şekilde kombinlenerek özgün bir tarz yaratılan ürünler olarak algılanmasıdır. Bu nedenle de koleksiyonun büyük bir bölümünü, günümüzde rahatlıkla giyilebilecek tarzda kıyafetler oluşturuyor. Bunun yanında, dönem temalı partiler veya projeler için kiralanabilecek “kostüm bölümü” de ayrı olarak sergilenmektedir.

Nillush Vintage’ın vintage koleksiyonunda neler var?

Koleksiyonda, 1920-1990 dönemini kapsayan, çocuk hariç her yaş grubuna ve bedene uygun kıyafet ve aksesuarlar bulunmaktadır. Ürünlerin çoğu terzi dikimi olsa da, yurt dışı markalardan Chanel, Celine, Elegance Paris, Armani, Vertigo Paris, Max Mara, Alexander Wang, Vivienne Westwood, Dior gibi markaların ürünleri, Türk markalardan ise Vakko, Netay, Neyir, Vepa, Yıldırım Mayruk, Velka, kişiye özel gömlek tasarımcılarından Yusuf Ünlü, İbrahim, Kırgözler, gibi döneme damgasını vuran tekstil devlerinin ürünleri de yer almaktadır. Yaklaşık 500 parçadan oluşan koleksiyon, her gün eklenen kıyafetlerle sürekli güncellenmektedir.

Nillush Vintage’ın sıcak atmosferinde alışveriş keyfi

Sunduğu özel ürünlerin yanında, müşterilerine hizmet kalitesini de en üst seviyede tutan Nillush Vintage, yarattığı sıcak ev ortamında her müşterisini bir misafiri gibi karşılayarak, hepsiyle birebir sohbet ederek, eski dönemlerin butik anlayışını da geri getirmeyi hedeflemektedir. Böylece burada sadece kıyafetlere bakmakla kalmıyor, o özlediğimiz dönemin samimiyeti, zarafeti, kültürü, adab-ı muaşeretini de bir nebze olsun hatırlatacak ve yansıtacak küçük büyülü bir dünyanın kapılarını aralamış oluyorsunuz.