Ünlü isimlerin okulu bırakma nedenlerine şaşıracaksınız!

  • Okulu bırakmasına rağmen iyi yerlere gelmiş 10 yabancı ünlü ismin neden okulu bıraktığını öğrenince çok şaşıracaksınız.

İşte size okulu ünlülerin okulu bırakma nedenleri

Katy Perry

Katy, müzik kariyerine devam etmek için lise birinci sınıftan okulu bırakmış olsa da GED sınavını 15 yaşında kazanmıştır. Swish Swish şarkıcısı 2014’te Yahoo’ya ‘‘Bu aşama iyi bir eğitim almadığımı biliyorum ama bu günleri iyi değerlendirebilirim.”

Harry Styles

16 yaşında hayallerini gerçekleştirmek için okulunu ve lise grubu olan White Eskimo ‘yu bıraktı. Daha sonra 2010 yılında X-Factor şarkı yarışmasına katıldı Yarışmada “Isn´t She Lovely” isimli şarkıyı söyledi. Ondan sonra gurubun ismini kendi verdiği One Direction gurubunu kurdu.

Rihanna

Liseyi 16 yaşında bırakıp Def Jam Recordings ile anlaşma imzaladı. Okuldan ayrılmadan önce güzellik ve yetenek şovunu kazandı.

Jake Paul

Ünlü YouTuber, oyunculuk kariyerine devam etmek için lise yıllarında okulunu bıraktı. Büyük kardeşi Logan Paul ile birlikte Cleveland’dan Los Angeles’a taşındı.

Drake

Ünlü Rapçi,15 yaşında Degrassi dizisindeki Jimmy Brooks rolü için liseyi bıraktı. Fakat 25 yaşında GED sınavını gururla kazandı. 2012 yılının Ekim ayında ‘‘Final sınavımdan 97 derste 88. Hayatım boyunca en gururlandırıcı duygulardan biri. Bu akşam itibariyle okulu bitirdim.’’ diye tweet attı.

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence 12 yaşındayken tatil için New York’a gittiği sırada yetenek avcısı bir ajans çalışanı tarafından keşfedildi ve ortaokuldan ayrılmaya karar verdi.

Jay-Z

Şöhrete kavuşmadan ve Beyonce’a aşık olmadan önce Brooklyn ve New Jersey şehir merkezindeki liselerde eğitim gördü ama çok geçmeden okuldan ayrılmak zorunda kaldı.

Kanye West

Kanye West Chicago Eyalet Üniversitesi’ne geçerek İngiliz edebiyatı bölüne başladı. 20 yaşında tam zamanlı bir rapçi ve müzisyen olma rüyasını sürdürmek için okuldan ayrılmaya karar verdi.

Iggy Azalea

Iggy, GED sınavını geçmesine rağmen 16 yaşında ebeveynlerinin baskısıyla okulu bırakmaz zorunda kaldı. Avustralya’yı bırakıp Miami’ye taşınmadan ve Fancy şarkısını çıkarmadan önce hizmetçilik yaptı.

Daniel Radcliffe

10 yaşından itibaren Harry Potter setinde oynadığı için okulunu bitirmedi. Ayrıca Daniel, üniversitenin ne yapmak istediğinizi öğrenmek ve neler yapabileceğinizi keşfetmek için olduğunu düşünüyor.