Tommy Hilfiger ile gelecek kuşaklara yatırım

Tommy Hilfiger, global denim koleksiyonları için marka stratejisini ileriye taşıyarak iş potansiyelini geliştirmeyi ve kazandığı ivmeyi gelecek kuşak Tommy Hilfiger hayranlarıyla sürdürmeyi hedefliyor.

Global denim koleksiyonlarının markasını 2018 Pre-Spring sezonundan itibaren HILFIGER DENIM yerine TOMMY JEANS olarak değiştiriyor. TOMMY HILFIGER markasının günümüzde sahip olduğu güçlü ivmeyi ve denim kategorisinin dünya çapındaki köklü konumunu ileriye taşıyacak olan bu gelişme, daha fazla büyüme fırsatlarını açığa çıkaracak ve gelecek nesil tüketicilere daha çok odaklanacak.

Tommy Hilfiger ile Değişim

Tommy Hilfiger, değişim hakkında şunları söyledi: “Denim, klasik Amerikan ‘cool’ stilimizin merkezinde her zaman önemli bir yere sahip olmuştur. TOMMY JEANS, markamızı moda haritasında konumlandıran ve tarz kazandıran tasarımlar sunuyor. Orijinal denim markamızı yeniden öne çıkararak uzun yıllardır esinlendiğimiz pop kültürü tüketicilerimizin çok sevdiği, ilham veren benzersiz denim stillerle kutluyoruz.”

Marka Üst Yöneticisi Avery Baker da şu yorumda bulundu: “Marka DNA’mızı ve mirasımızı kutlayan, dünya çapındaki Tommy hayranları tarafından çok beğenilen denim ürünlerimizle büyük bir iş yarattık. Bu alanda yakaladığımız ciddi ivme, yeni bir ürün stratejisi ve yeni dalga influencer’larla destekleniyor. Bu geçiş, TOMMY JEANS markasını büyütme ve dünya çapındaki genç milenyum kuşağı ve Z kuşağı tüketicilerin talebini artırma yönündeki kararlılığımızı yansıtıyor.”

Son zamanlarda TOMMY JEANS markası, HILFIGER DENIM kapsamındaki kapsül koleksiyonlarda bayrak logosu esintileriyle kullanılmaktaydı. Amerikan denim klasiklerinin modern yorumlarından ilham alan yeni TOMMY JEANS logosunda ‘esnetilmiş bayrak’ kullanımı sürecek. Özel seri TOMMY JEANS kapsül koleksiyonları genişleyen TOMMY JEANS markası altında devam ederken, denim mirasımızın en gelişmiş ifadeleri olacak ve ikonik stilleri günümüz için yeni ve genç görünümlerle sunacak.

TOMMY HILFIGER arşivlerinin kutlaması niteliğindeki 2018 Pre-Spring koleksiyonu, marka mirasına kural tanımayan yorumlar getiriyor. İkonik TOMMY JEANS stilleri modern gençlik enerjisiyle yeniden yaratılıyor. Ortaya çıkan koleksiyon, sportif ve kolejli etkileri buluştururken orijinal denimlere sokak tarzı kazandırıyor.