Taç örgü mü yapmak istiyorsunuz saçlarınızı, ancak nasıl yapılır bilmiyor musunuz? Bu videolu haberimizde size taç örgü saç modeline ilişkin tüm detayları anlatıyoruz. Siz de videolu haberimizi baştan sona izleyerek hem pratik hem de şık taç örgü saç modelini yapabilirsiniz.

Gece veya gündüz, günün her saatinde oldukça sık kullanabileceğiniz taç örgü saç modelini yapmak için öncelikle küçük şeffaf lastik tokalara ve tel tokalara ihtiyacınız var. Bu malzemeler elinizde mevcut ise taç örgü saç modelinin yapımına başlayabilirsiniz.

Taç örgü saç modeli yapılışı

Bu saç modeli için illaki saçlarınızın yeni yıkanmış olması gerekmiyor. İki ya da üç gün önce yıkadığınız saçlarınızı da bu model yapabilirsiniz.  Saçlarınızı ortadan ayırın. Ardından saçlarınızın sağ tarafını ters üçlü örgü yapın ve lastik tokayla bağlayın. Daha sonra sol taraftaki saçınızı alın ve normal düz örgü şeklinde örün. Örgüleri gevşetin. Sağ taraftaki örgülü saçı alın, istediğiniz gibi başınızın üstüne yerleştirin ve tel tokalarla tutturun. Ardından sol taraftaki örgülü saçınızı da başınızın üstüne yerleştirin ve tel tokalarla tutturun. Saçınızı sabitledikten sonra öndeki saç tutamlarını istediğiniz gibi çıkarabilirsiniz.