Sezon onun sezonu
O meşhur omega-3 yağ asitleri sayesinde beynimizin sağlıkla çalışmasına en büyük desteği veren besinlerden biri. Sağlıklı bir beyin demek sağlıklı bir sinir sistemi demek. Haftada 1-2 kez tüketin!


Tanısanız seversiniz
Detoks etkisi yaratıyor, C vitamini bakımından zengin, lif orası yüksek, üstelik folik asit de içeriyor! Tek başına bir lahana daha ne yapsın? Özellikle sindirim sistemimize verdiği destek sayesinde diyetlerde bol bol kullanılsa da aslında kendisi strese karşı da çok etkili. Mümkünse pişirmeden salata olarak da tüketirseniz çok daha fazla faydasını görürsünüz.


7’den 70’e herkesin sevgilisi
Muz küçük büyük demeden herkesin en sevdiği her zaman tükettiği meyvelerden. Sonbaharda onu daha çok tüketirseniz içindeki B vitaminleri, mineraller ve lifler sinir sisteminizi iyi eder. Sizi ani ruh değişimlerinden korur.


Çitleyin
Çekirdek çitlemek başlı başına bir stres atma yöntemiyken, seçtiğimiz çekirdeğin kabak çekirdeği olması bu etkisini daha da katlıyor. Çünkü kabak çekirdeğinin içinde bulunan triptofan, vücudun üretemediği bir depresyon düşmanı.


Çantaya atın rahatlayın
Çerez tabaklarının aranılan lezzeti kaju da depresyonsavarlardan. Tadıyla yeterince mutlu ettiği yetmezmiş gibi bir de içindeki B vitamini sayesinde sizi depresyondan koruyor, beyninize de çok iyi geliyor. Atın bir paket çantaya mutluluğu götürün yanınızda!