Sirmaison’un Türkiye temsilciliğini yaptığı, Limoges porselen geleneğinin en özel temsilcisi Raynaud, yeni koleksiyonu ‘Pépites’i tanıttı. Zerafet arayışı içinde bir asırdır rafine porselenler yaratan Raynaud’nun, sanat, gastronomi ve tarih gibi farklı alanlardan aldığı ilham ile tasarladığı koleksiyonlarının her parçası yüksek bir ifade gücü taşır.

Mariela Schwarz Montiel tarafından tasarlanan ‘Pépites’ koleksiyonu, değerli taş formu verilmiş dizaynı, mat porselen dokusu ve yansımalarla zenginleşen on bir farklı renk seçeneği ile Raynaud koleksiyonları arasında bir farklılık… Bir mücevher kutusunu andıran ‘Pépites’ler küçük porsiyonlarda sunulan tadım yemekleri için büyüleyici bir servis olduğu gibi, dekoratif olarak iç mekanların en güzel mücevheri olacak özel bir objedir.

Şirin Yalçın ve Rosella Karabacak ortaklığıyla 2012’den beri dünyaca ünlü pek çok markayı yaşam alanlarına değer katmak misyonuyla Türkiye’ye getiren Sırmaison, bünyesinde bulunan Raynaud’nun ‘Pépites’ koleksiyonunu ürünleri arasına katarak Türkiye’deki meraklıları ile buluşturdu. 13 Aralık’ta Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul’un içinde yer alan ve geleneksel İtalyan aile yemeklerini paylaşımlık tabaklar ile sofraya taşıyan Olea Restaurant’ta, Raynaud Limoges CEO’su Bertrand Raynaud’nun katılımıyla gerçekleşen öğle yemeğinde ‘Pépites’ler ve Raynaud porselenleri ile kurulan masa görenleri hayran bıraktı. Yeni yılın yaklaşmasıyla beraber göz alıcı ve kalabalık sofraların heyecanı artarken, misafirler Şirin Yalçın ve Rosella Karabacak’tan şık yeni yıl sofraları kurmak için tavsiyeler aldılar. Davetlilerin Olea Restaurant’ın enfes menüsünü deneyimlediği öğle yemeğine katılanlar arasında Edwina Sponza, Mine Kalpakçıoğlu, Aylin Tahincioğlu, Elif Dürüst, Şebnem Çapa, Zeynep Üstünel, Suzan Toplusoy gibi isimler yer aldı.