İçi dışı bir!

Bu yaz sütyenleri, braletleri ve büstiyerleri tişörtlerin altına değil ceketlerin ya da kimonoların içine giymeye hazırlanın. Dantel sütyen-büstiyeriniz artık en sevdiğiniz bluzunuz olabilir. Bu yazın en seksi modası olduğuna eminiz. Sizin de mutlaka en havalı modellerden bir tane edinmenizi öneriyoruz.

Önyargılarınızı kırın

Kısa topuklusu, yükseği, ince topuklusu, dolgu tabanı derken bu yaz tam anlamıyla bir terlik denizinin içinde bulduk kendimizi. Sandaletlerden daha trend olduğu artık su götürmez bir gerçek olan bu akımın en büyük öncüleri high-end markalar olunca bize de söz söylemek düşmüyor tabii… Hem şık, hem rahat hem de en marjinal görünenlerinin makbul olduğunu hatırlatır, önyargılarınızı kırıp dolabınızda yer açmanızı tavsiye ederiz.

Omuzlar fora!

Zara

Omuzları açıkta bırakan elbiseler ve bluzlar görünce aklımıza tek gelen isim elbette ki Brigitte Bardot. Hatta çoğu ünlü marka, ürettikleri bu tarz kıyafetlere “Bardot” ismini dahi veriyor. Kuşkusuz, bu tarz giysileri her zaman en güzel taşıyan da kendisi olacak. 2016’dan bu yana etkisini sürdüren bu akım 80’lerin fırfır modasıyla da birleşip daha da çekici hale geldi. Kesinlikle dolabınıza birkaç parça eklemenizi öneririm. Zira bu moda akımı hiç geçeceğe benzemiyor. Kim bilir belki de zamansız parçalarımız arasında yerini alıyordur…

Dudaklarda metalik etki

Kışın botlar, montlar derken metalik etki yazla birlikte dudaklara taşındı. Birçok marka koleksiyonlarını hazırladı, ürünler mağazalarda yerini aldı bile. Bu görüntüyü iddialı bulan hanımlar hemen hemen her markanın koleksiyonuna eklemeyi ihmal etmediği tatlı metalik pembe tonlarına mutlaka bir şans vermeli.

Her rimel size uygun mu?

İpek kirpik kendi kirpiklerinizi döker ya da takma kirpiğin kullanım zorluğu derken dönüp dolaşıp yine rimelimizden mucizeler yaratmasını bekliyoruz. Peki, her rimel her kirpiğe uygun mu? Eğer kirpikleriniz seyrek ve uzunsa, rimelinizin fırçası kısa tüylü ve sık olmalı. Yoğunluğu istediğiniz gibi ama boyu kısaysa, yine kısa tüylü ama kıl yoğunluğu daha seyrek (aralıklı) rimelleri tercih edin.
Kirpikleriniz ok gibi kıvrımsızsa oval fırçalılar ilk seçeneğiniz olmalı. Elbette bir kirpik kıvırıcıdan da yardım alabilirsiniz ama uzun vadede dökülmeye sebep olabilir.
Bunların hiçbiri sizi tatmin etmiyorsa, son dönemin modası fiber formülasyonlu ve genelde ikili olarak satılan rimelleri deneyin. Fiber kılçıklar sayesinde boşlukları doldurup takma kirpik etkisi (bir nevi illüzyon) yaratıyorlar. Son olarak, kirpiklerinizin yeterince koyu olmadığını düşünüyorsanız, rimeli sürmeden önce kahverengi bir maskara bazı uygulayabilirsiniz.

Islak etki göz kapaklarına çıktı

Son iki senedir ıslak makyajın ne kadar moda olduğu malum. Bu sene de makyaj artistleri bu durumu bir adım daha öteye taşıyarak dudaklarımıza sürdüğümüz parlatıcıları göz kapaklarına taşımışlar. Hiç olur mu öyle şey, demeden önce mutlaka inceleyin. Çarpıcı dudak renkleriyle birleşince harika bir yaz makyajına dönüşmesi kaçınılmaz olan bu trendi seveceksiniz. Elbette dudak parlatıcınızı gözünüze sürmenizi pek önermiyorum, zira ne kadar yapışkan olduklarını biliyoruz…

Yaz için renkli nemlendiriciler

Yaz geliyor, hepimiz daha az ten ürünü kullanmanın bir yolunu arıyoruz. Yazın sıcağında kat kat uygulanmış fondöten ve pudralar biliyoruz ki, cildi daha çok yormaya ve zarar vermeye başlıyor. BB ve CC Krem çılgınlığının arasında, gerçekten de kapatıcılık sıralamasında da yer alan renkli nemlendiriciler başımızın tacı olmak üzereler. Güneş koruması olanlar, gün boyu nemlendirmeyi ve bakımı sürdürenler, sivilce ve leke oluşumunu önleyip üstüne üstlük bir de tedavi edenler… Sizin tercihiniz hangisi olacak?