Sezonun öne çıkan ayakkabı modelleri;

Mary Jane

Hafif sivri burunlu ve önden bantlı olan bu model kalın topuklarıyla dikkat çekiyor. Alçak topuklu modellerin yanı sıra yüksek topuklu olanları da var. Bu sezon Prada ve Nicholas Kirkwood’un neşeli bir şekilde yorumladığı Mary Jane modeli güçlü ve eğlenceli bir duruşa sahip.

Slip-on sneaker

Geçen sezondan beri revaçta olan Slip-on sneaker’lar sonbaharda da popüleritesini koruyor. Vans markasıyla hayatımıza giren tabanı lastikli bu bez ayakkabılar, şimdilerde farklı kumaş ve desenlerde karşımıza çıkmakta. Rahat bir stili benimsiyorsanız, dolabınızda mutlaka birer adet slip-on sneaker bulunmalı. Slip-on sneaker’lar ile rahat ve cool bir görünüm yakalamak oldukça kolay.

Kadife Topuklar

İster sivri burunlu stilletto’larda, ister bantlı modellerde olsun kadife topuklar ayakkabıya ayrı bir zarafet katıyor. Alışılmadık ve ihtişamlı bir görüntüye sahip bu modeli cigarette kesim bir pantolonla veya kalem etekle kullanabilirsiniz. Kokteyl elbiseleri ve sofistike gece kıyafetleriyle de harika bir uyum yakalayacağını söyleyelim. Özellikle sonbaharın gözde renkleri bordo ve zümrüt yeşili modelleri kaçırmayın.

Sivri burunlu kısa botlar

Sivri burunlu, bilek hizasındaki deri botlar bu sezon da hakimiyetini sürdürüyor. Düz modellerin yanı sıra zımba detaylı, bantlı ve yılan derili olmak üzere çeşitli seçenekleri bulunuyor.

Oxford ayakkabılar

İddialı bir stiliniz varsa, Oxford tipi ayakkabılar tam size göre. Kimi bağcıklı, kimi tokalı olan bu makosen ayakkabılar maskülen tarzı sevenler için ideal.