1.Doğum tarihi

1 Temmuz 1991’de Ankara’da

2. Nereli

Ankara’da doğdu ailesiyle beraber Antalya’da büyüdü Liseyi bitirdikten sonra oyuncu olmak istediğini söyleyince İstanbul’a taşındı.

3. Boyu

1.75 boyundaki

4. kilosu

54 kilo

5.Hobileri

Yazı yazmayı. kitap okumayı ve spor yapmayı seviyor. 2016 yılında okçuluk dersleri alıyordu.

6. Hangi okuldan mezun

Liseyi bitirdikten sonra okul hayatını bırakıp oyunculuk serüvenine başladı.

7. Oynadığı sinema filmeleri

Oyunculuğa Şaşkın adlı sinema filmiyle başlayıp, sonrasında Plajda ile devam eden Sarıkaya; Behzat Ç. Ankara Yanıyor filminde Melisa karakteri ve  2016 yılında ise Nejat İşler ile İkimizin yerine filminde yer aldı.

8. Oynadığı diziler

2008 yılında Peri Masalı sonrasında Limon Ağacı dizisi ile ilk başrol deneyimiyle ekran yolculuğuna başladı. Daha sonra Adanalı’da canlandırdığı Sofia karakteriyle dikkatleri çekti ve ardından Lale Devri’nde Yeşim Taşkıran’ı canlandırdı.ardından gelen Medcezir dizisindeki Mira Beylice karakterleri Sarıkaya’nın kariyerinde zirve yapmasını sağladı. Şu sıralar rol aldığı Fİ dizisindeki cesur sahneleri ile adından söz ettiren Serenay kariyerine tam gaz devam ediyor.

9. En büyük hayali

James Bond serisinde rol almayı çok istiyor. Ekranların aranan oyuncusu Bond kızı olmak için seçmelere giremese de birkaç audition çekip gönderdiğini itiraf etti. Olumlu olması için işler için o değişik faktörlerin bir araya gelmesi lazım.

 

10. Aşk hayatı

Beraber oynadıkları Mavi’nin reklam filminin ardından yakınlaşan Kerem Bürsin ve Serenay Sarıkaya 2015’den beri beraberler.