Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni bir SPA merkezi yapmayı hedeflediklerini söyleyen Sanitas SPA & Wellness’ın kurucu ortağı Dr. Şebnem Akman Balta, “Kıbrıs’ın sağlık turizmine de değer katarak yön vereceğiz” dedi.

Türkiye’de ve Kıbrıs’ta toplam 15 tane şube ve danışmanlıklar ile hizmet vermekte olan Sanitas SPA & Wellness’ın kurucu ortağı Dr. Şebnem Akman Balta, “Türkiye’nin turizm elçisi görevini üstleniyoruz” dedi. Şebnem Akman Balta, sağlık turizmi kapsamında dünyanın dört bir yanından gelecek turistleri Kıbrıs’ta ağırlamayı ve Kıbrıs’ı bir SPA merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini belirtti. Balta, “Kıbrıs’ın sağlık turizmine de değer katarak yön vereceğiz ve sektöründe fark yaratan bir marka olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu yıldan itibaren yeni nesil sağlık kamplarını organize etmeye başladıklarını anlatan Balta, “Düzenli aralıklarla uzmanlar eşliğinde yapmaya başladığımız workshop’lar ve sağlık kampları sayesinde SPA ve wellness’i bir yaşam tarzı haline getirmeyi hedefliyoruz, sağlık kamplarını Kıbrıs’ta da düzenli aralıklarla yapacağız” dedi.