Türkiye araç kiralama sektörünün yüzde 100 Türk sermayeli markası Rent Go, onuncu yaşını kutladığı 2023 yılını başarılarla tamamladı. Geçtiğimiz yıl 16 yeni hizmet noktasıyla büyümeye devam eden Rent Go, 2024’te ofis sayısını yüzde 25, araç sayısını ise yüzde 50 artırmayı planlıyor.

Şirketin performansını değerlendiren Rent Go Genel Müdürü Köksal Öztürk, kuruldukları 2013’ten bu yana hızlı bir büyümeyle sektörün en büyük 5 şirketi arasında yer almayı başardıklarını belirtti. Araç kiralama sektörünün en genç otomobil filosuna sahip şirketi olmaya devam ettiklerini ve bu sıfatı her zaman taşıma kararlılığında olduklarını vurgulayan Öztürk, “2023 yılında finansal olarak araç başı ortalama gelirlerimizi hedefimizin üzerine çıkartmayı başardık. Bir yaşın altındaki sıfıra yakın araçlarımızı sürekli yenilerken, filomuzu da büyütmeye devam ediyoruz. 2024 yılında filomuzda yüzde 50’lik bir büyüme hedefliyoruz.” dedi.

Hizmet Noktamızı 80’e Çıkaracağız

Türkiye geneline yayılmış bayi ağıyla tüm coğrafyalarda kusursuz hizmetlerini müşterilerine ulaştırmayı arzu ettiklerini belirten Öztürk, “Yapılan bağımsız araştırmalar sonucunda yüzde 98’lik müşteri memnuniyet oranımızla sektörde ilk üç marka arasındayız. 2023 yılını 64 ofisle tamamladık. Yeni yılda ofis yatırımlarımıza hız vereceğiz. Sene sonunda 80 hizmet noktasına ulaşmayı planlıyoruz. Fiziksel yatırımlarımızın yanında dijital süreçlerimizi de çağın teknolojileri ve müşterilerimizin beklentileri çerçevesinde geliştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda internet sitemizi ve mobil uygulamamızı da yeniliyoruz. Genişleyen hizmet ağımızla daha fazla mutlu müşteriye ulaşım çözümü sunacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi.