Kim istemez ki sivilcesiz, pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak. Sadece istemekle olmuyor tabii ki cildimize bebek gibi özen göstermemiz gerekiyor. Bu maskeler sayesiden bebek gibi cilde sahip olmanız mümkün ama düzenli uygulandığı zaman. Öneri vermek bizden uygulaması sizden hadi bakalım neler varmış görelim.

Bal ve domates cildi beslemekte en iyi 2 besin yendiğinde de çok faydalı olan bu besinleri cildinize sürdüğünüzde de istediğiniz pürüzsüz ve aydınlık cilde sahip olabileceksiniz.

1- Bal Maskesi

Cildi parlatır, nemlendirir ve sivilce izlerini yok etmeye yarar. Bal maskesi için yalnızca bal ve ellerinize ihtiyacınız var. Bir miktar balı yüzünüze sürüp yarım saat beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Haftada 2 kez yüz maskesi olarak kullanın. Yüzünüzün daha önce olmadığı kadar pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

2- Domates

Domates içeriğinde bulundurduğu asitlerle cildinizi temizler ve sıkılaştırır. Domatesin içinde salisilik asit vardır ve bu asit sivilceyi kurutup yok eder. Domates suyunu yüzünüze sürüp gece boyu cildinizde bekletebilirsiniz.

3- Limon Suyu

Siyah noktaları, sivilceleri ve sivilce izlerini yok etmeye yardımcı olur. Yine çok sık olmamakla birlikte limon suyunu bir pamuk yardımıyla cildinize sürün. Limonun içinde bulunan sitrik asit hem renk düzensizliklerini eşitleyecek hem de aknelerinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda cildinizin pH dengesini de düzenleyecektir.

BONUS: NOTE BB Cream

Cilt tonunu eşitleyen ve cilde doğal bir görünüm veren BB krem; besleyici ve nemlendirici özelliği ile cildi pürüzsüzleştirerek lekeleri azaltıcı etki de gösteriyor. İçeriğinde kullanılan buğday özü cildin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlarken; üzüm ve turunç kabuğu özleri cilt lekelerinin görünürlüğünü azaltıyor. Ürünün özellikleri bununla da kalmıyor. E vitamini ile cildi dış etkenlere karşı koruduğunu, ayçiçek yağı ile cilt tonunu düzenlediğini de unutmamak gerekiyor. fiyat: 42,90 TL