Türkiye’nin lider bebek maması markası Hero Baby, bebeklerin ek gıdaya geçiş dönemlerinde bebekler için sağlıklı ve besleyici ürünlerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Bu doğrultuda geliştirilen Hero Baby prebiyotikli yoğurtlu kavanoz mamaları Türkiye’nin ilk ve tek prebiyotik kavanoz maması olma özelliği taşıyor.

Prebiyotiklerin bebek beslenmesi ve sağlığı üzerine etkilerine değinen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Palabıyık “Süper besin olarak da nitelendirilen ‘Prebiyotikler’ bebeklerin gelişiminde mucizevi etkilere sahipler. Prebiyotikler, bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendirirken sindirim sistemine de iyi geliyor. Beyin foksiyonlarının gelişiminde de aktif rolü olan prebiyotikler vücudun ihtiyaç duyacağı besin kaynağı açısından da son derece zengin bir içerik sunuyor.” dedi.

Hero Baby organik kavanoz mama serisinin en yeni ürünü Hero Baby prebiyotikli yoğurtlu kavanoz mamaları Türkiye’nin ilk ve tek prebiyotik özelliğine sahip kavanoz maması olma özelliğine sahip. Hero Baby prebiyotikli yoğurtlu kavanoz mamaları, tüm Hero Baby kavanoz mamalarında olduğu gibi hiçbir koruyucu ya da renklendirici içermiyor.

Prebiyotikli kavanoz maması raflarda yerini aldı

Prebiyotikler; vücut için sağlıklı bakteriler olan probiyotikleri besler. Bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan probiyotik mikroorganizmaların bağırsakta gelişimini ve yaşamını destekler.

Çilekli ve muzlu olmak üzere iki meyve ile lezzetlendirilen Hero Baby prebiyotikli yoğurtlu kavanoz mamaları 360’tan fazla tarım ilacı testinden geçirilerek özenle hazırlanıyor.

Prebiyotiklerin bebek beslenmesi ve sağlığı üzerine etkilerine değinen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Palabıyık “Süper besin olarak da nitelendirilen ‘Prebiyotikler’ bebeklerin gelişiminde mucizevi etkilere sahipler. Prebiyotikler; vücut için sağlıklı bakteriler olan probiyotikleri besler. Bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan probiyotik mikroorganizmaların bağırsakta gelişimini ve yaşamını destekler. Prebiyotikler, bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendirirken sindirim sistemine de iyi geliyor.

Prebiyotik içeriği ile Türkiye’de bir ilk ve tek olma niteliği taşıyan Hero Baby prebiyotikli yoğurtlu kavanoz mamalarından muzlu yoğurtlu olan 6. aydan itibaren, çilekli yoğurtlu ise 8. aydan itibaren tüketilebiliyor.