Popüler kitaplardan etkilenerek çekilen 4 Kore pop klibi

Bazı kliplerin hikayeleri size tanıdık gelmiş olabilir çünkü bazı sanatçılar filmlerden, kitaplardan esinlenerek kliplerini çekiyorlar. O sanatçılardan bazıları da koreli gruplar, kitaplardan ve o çok bilinen hikayelerden esinlenip kliplerini çekmişler.

İşte 4 Koreli sanatçının kitaplardan esinlenerek çektiği video klipler.

1- SHINee- Good Evening

Etkilendiği kitap: Küçük Prens

Gezegenindeki çiçeğiyle pek anlaşamadığı için biraz uzaklaşmaya karar veren, yolculuğu sırasında Dünya’ya da uğrayan Küçük Prens Sahra Çölü’nde bir pilotla karşılaşır. İşte olan biteni de bu pilot anlatır.

2- VIXX- Scentist

Etkilendiği kitap: Parfüm- Bir katilin hikayesi

Her türlü kokuya karşı sıra dışı bir algısı ve duyarlılığı çok yüksek olan bir adamın hikayesi. Diiğer duyuları ise gelişmemiş. Arzu ettiği kokulara sahip olmak uğrunda her şeyi yapmaya ve insan öldürmeyi bile göze alan bir parfümcünün hikayesinden etkilenilmiş.

3- BTS- Spring Day

Etkilendiği kitap: Omelas; Uzak mesafede olanlar

Karanlık bir sır ve ütopik bir kasabada geçen bir hikaye. Bir çocuk şehrin mutluluğu karşılığında sefalet içinde yaşamayı kabul eder. Kasaba halkının gerçeği öğrenmesi ile kasabada kalmaya devam edenler ve gidenler ikiye ayrılır fakat gidenlerin nereye gittiği bilinmemektedir. Grup Omelas şehrindeki çocuğun hikayesinden etkilenmiş. Jungkook hikayedeki çocuk olurken diğer üyeler ise kasabadan ayrılanlardır.

4- Exo- Love me right

Etkilendiği kitap: Alice Harikalar Diyarında

Alice adında küçük kızın tavşan deliğinden harikalar diyarına geçmesini konu alıyor. D.o Alice’i canlandırıyor.