AlchemLife’ın öne çıkan fitoterapötik ürünü PhytoRelief’in lansmanı başarılı moda editörü Mert Aslan’ın ev sahipliğinde cemiyet hayatının ünlü isimlerinin bir araya geldiği davetle gerçekleşti.

Dünyanın lider fitoterapi firması AlchemLife’ın öne çıkan ürünü PhytoRelief, başarılı moda editörü Mert Aslan’ın ev sahipliğinde Morini’de gerçekleşen davette tanıtıldı. Cemiyet hayatının ünlü isimlerini bir araya getiren buluşmada, Yeditepe Üniversitesi Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, bilimsel fitoterapi ve farkındalığını misafirlerle paylaştı. AlchemLife Avrupa Genel Başkanı Recai Özbir de davette fitoterapötik ürünlerle ilgili bilgi verdi.

Cemiyet hayatının ünlü isimleri PhytoRelief etkinliğinde buluştu

İçeriğinde %100 doğal fitoaktiflerinin bulunduğu fitoterapötik ürün PhytoRelief’in tanıtıldığı buluşmaya Burcu Esmersoy, Arzum Onan, Azra Akın, Hatice Aslan, Pelin Kaya, Dilara Koçak, Melis Ağazat, Rüya Büyüktetik, Billur Saatçi gibi isimler katıldı.

Cemiyet hayatından ünlü isimlerin bir araya geldiği davette Prof. Dr. Erdem Yeşilada, mevsim geçişlerinde hastalıklardan korunmak için bitkisel ürünlerden destek alınmasının önemini anlattı. Vücut direncini artırmak için standardize edilmiş %100 doğal fitoaktifler içeren takviyelerin kullanılması gerektiği uyarısında bulundu.

PhytoRelief ile 360 derece koruma

Fitoterapi biliminin temellerini dikkate alarak İsviçre’de üretilen ve Avrupa Patent Ofisi’nden tedavi edici nitelikte formülasyon onayı alan PhytoRelief’in içerisinde özel patentli Phytoadvance teknolojisi ile üretilen, standardize edilmiş, %100 doğal nar, zerdeçal ve zencefil özütleri bulunuyor. Pastil formunda üretilen bu yenilikçi ürün, şeker, gluten ve laktoz içermiyor. Böylece veganlar da güvenle kullanabilir. 360 derece koruma sağlayan PhytoRelief, Avrupa ve Amerika’dan sonra artık Türkiye’de olup, sadece eczanelerde satılıyor.