Le Defile L’Oreal Paris, Paris Moda Haftası kapsamında, 30 Eylül‘de güzelliği ve modayı Seine Nehri üzerindeki yüzer podyumda bir araya getirdi. Defileyi, Seine Nehri kıyısındaki 200 bin kişi izlerken, 60 metrelik yüzen podyum, gözalıcı ihtişamıyla dikkat çekti. Le Defile L’Oreal Paris için Seine Nehri 30 dakika boyunca trafiğe kapatıldı.

Seine Nehri Üzerinde Moda Buluşması

Le Defile L’Oreal Paris, Seine Nehri üzerinde daha önce hiç yapılmamış, özel tasarım bir nehir podyumu üzerinde gerçekleşti. Nehir kıyısında geniş bir kitlenin izlemesi için tasarlanan Le Defile L’Oreal Paris 2018 için, tıpkı geçtiğimiz yıl Paris’in en ünlü caddesi Champs-Elysees’de olduğu gibi Seine Nehri de defile süresince trafiğe kapatıldı.

L’Oreal Paris Küresel Marka Başkanı Pierre-Emmanuel Angeloglou, “Paris Moda Haftası’nda Le Defile L’Oreal Paris ile herkesle sıra dışı bir deneyimi paylaşmak, bizim için çok önemli. Markamızın DNA’sını oluşturan Paris’te, arkamıza Seine Nehri’ni alarak, güzellik, yaratıcılık, moda ve çeşitlilik gibi bütün unsurları kutlamak ve vurgulamak adına bu eşsiz etkinlikte binlerce izleyiciyi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Amacımız, her zaman olduğu gibi, herkes için moda ve güzellik trendleri yaratmanın yolunu açmak” diye konuştu.

Güzellik ve moda bir arada

30 Eylül Pazar günü ünlü isimler ve moda dünyasının ikonlarından oluşan olağanüstü kadro, her biri Parizyen yorumlardan esinlenmiş 12 modaevinin 2018-2019 Sonbahar/Kış kreasyonlarını L’Oreal Paris için Seine Nehri üzerine taşıdı. L’Oreal Paris ayrıca etkinlik kapsamında ikonikmücevher markası Maison Chopard ile iş birliği yaparak bütün dünyaya çok özel ve görkemli parçalardan oluşan bir seçki sundu.

Defiledeki tasarımcılar arasında; Ami, Atlein, Balmain, Elie Saab, Esteban Cortazar, Giambattista Valli, Isabel Marant, Jacquemus, Miu Miu, Off White, Pierre Hardy, Poiret, Sonia Rykiel yer aldı.

Çeşitliliğe dair mesajı savunan isimler arasında; Bianca Balti, Thylane Blondeau, Maria Borges, Elle Fanning, Luma Grothe, Davika Hoorne, Sonam Kapoor, Liya Kebede, Aja Naomi King, Doutzen Kroes, Eva Longoria, Andie McDowell, Soo Joo Park, Nikolaj Coster Waldau, Ming Xi, her ikisi de yakın zamanda markaya katılan Duckie Thot ve Marie Bochet öne çıktı.

Nehirden sokağa sıcak trendler

Makyaj sanatçısı Val Garland’ın makyajı ve dünyaca ünlü saç sanatçısı Stephane Lancien’in tasarladığı saçlar ile L’Oréal Paris’in izleyenlere renkli anlar yaşattı.