Tasarımcı Serap Öney’in yüzde 100 el yapımı ayakkabılarının renkli dünyası ayakkabı tutkunlarına yepyeni cennet bahçeleri vadediyor.

Tekstil-moda tasarımı ve güzel sanatlar eğitimi alan Serap Öney için moda dünyasında başkaları için çalışan bir tasarımcı olmak yerine kendi kurduğu bir markayı oluşturmak, yönetmek kısaca yoktan var olmak her zaman bir adım önde durmuş. LUW, yani ‘Love Urban Wear’ kelimelerinin baş harflerini taşıyan markanın ürünleri herkesten farklı, sadece kendi için üretilen ayakkabılar arayanlar için birebir.

Tasarımların en kuvvetli yanı el boyaması desenler. LUW genellikle kendi tarzını bozmayan tasarımlarla karşımıza çıksa da ara sıra sezon trendlerine de göz kırpmadan duramıyor.

Öney yeni sezonu “Adeta bir sanat eseri olan fütüristik topuklar, taşlı ve simli ciltlerle bir hayli dikkat çekici olacak. Bol bol ışıldayacağımız çizmeler, sivri burunlar ve sandallar yine simli, pullu çoraplarla uzay çağı modasının başkahramanları olmaya aday. Kovboy tarzı çizmeler ve her model ayakkabıda göreceğimiz işlemeler ve süsler bu kış yine vitrinlerde yerini alacak. Saten ve ipek dokularını göreceğiz. Renk olarak bu kış sofistike ve minimal duruşuyla beyaz ve bunun dışında kırmızının tonları, kızıl kahveler özellikle çizmelerde başrol oynayacaklar” diyerek anlatıyor.

Serap Öney için ayakkabı sergilenebilecek estetik değeri olan, duygu yüklü bir obje. Ve o da modanın sanat olduğuna inanlardan. “Koleksiyonlarımı kendi düşünce ve beğenilerim ile takipçilerimin ve hedef kitlemin beklentilerine göre hazırlıyorum. Ayakkabılarımı, yarattığım diğer sanatsal resimlerim gibi düşünüyorum. Hepsinin birer ismi var fakat yaşı, yurdu ve cinsiyeti yok” diyor Serap Öney.

Nerede bulurum?
LUW ürünlerine Çekmeköy’deki showroom’undan, luwfashion.com, amazon.com ve ebay.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca LUW Corners adı altında bazı yurtdışındaki butiklerde de ürünlerle karşılaşabilirsiniz.