‘3 yıl önce oğlum oldu, şimdi de kızlarım oluyor.’ diyen Nil Karaibrahimgil, yıllardır kızlara destek vermenin hayalini kurduğunu söyledi ve ‘Şarkılarımla ve yazılarımla ilham verdiğimi hissettiğim kızlara artık eğitimlerinde de destek olmanın heyecanı içindeyim’ diye ekledi.

Nil’in kızları burs fonu

Türk Eğitim Vakfı’yla işbirliği yaparak kurduğu fon, orta öğrenimini tamamlayıp üniversiteye gitme imkânı bulamayan ve iş mücadelesinde geri düşen kızlara burs verecek. Nil, TEV’i seçmesinde birçok arkadaşının Nil’in kızları burs fonundan yararlanmış olmasının payı olduğunu da söyledi.

‘Köklü ve güvenilir bir kurumla yola çıkmak istedim.’

Nil, bu fonun ilk duyurusunu Emre Güven’le çektikleri mesajlı fotoğraf sergisiyle yaptı. Zorlu PSM Sky Lounge’da gerçekleşen sergide, Nil’in yazılarından ‘Keşkeleme İlerle’, ‘Yönünü Bilenin Yolu Açılır’, ‘Aklın Almadığına Kalbini Aç’ gibi mesajların olduğu fotoğrafları, gelirin tamamı bağış olmak üzere ünlü isimler ve yardımseverlere satıldı. Styling’i, Mahizer Aytaş Nil’in dolabından kıyafetlerle yaptı.

Fotoğraflara olan yoğun ilgiden dolayı, sergi halka açılacak ve Kasım ve Aralık aylarında Zorlu PSM’de sergilenecek.

‘Bu mesajlara yeni yılda hepimizin ihtiyacı var’

Ayrıca fotoğraflardan oluşan mesajlı 2018 takvimi de, 18 Kasım’dan itibaren, burs fonuna destek olarak büyük D&R mağazalarından alınabilecek. Gelirin tamamı Nil’in kızları burs fonu’na bağışlanacak.
‘Uzun ve güzel bir yolun başındayım artık kızlarım için de çalışacağım’ diyen Nil Karaibrahimgil’e destek olmak isterseniz, takvimden edinebilir ya da direkt olarak TEV’in internet sitesinden bağış yapabilirsiniz.

“Tek taşını kendin al”
“Keşkeleme ilerle”
“Aklın almadığına kalbini aç”
“Abart Çoğalt Parlat”
“Gülümsemek müzik açmak gibidir”
“Saklama Sakınma Saklanma”
“Yönünü bilenin yolu açılır”
“Sıkılmak ruhun vitamini”
“Kız çocukları bir ülkenin annesidir”
“Yapmazsan olmaz
“Kanatlarım var ruhumda”
“Bendeki bana yeter”