Nike “Force is Female” ismiyle oluşturan kapsül koleksiyon, Air Force 1 modellerinin tabanlarında yer alan “Kendi Kahramanın Ol” ve “Tüm Güçle” sözlerle Ruby’nin motivasyon kaynağından örnekler taşıyor.

“Oyunculuğun büyüleyici yanı, kendinizi test etmenin ve sınırlarınızı zorlamanın çok naif, aynı zamanda da çok kuvvetli bir yolu olması,” diyor Rose. “Mücadele gerektiren heyecanlı anlar, çok değerli. Bildiğim şekilde oynamaktan tabii ki daha zor; ama sonunda bir şeylerin üstesinden gelmiş olmanın verdiği güçlü bir tatmin duygusu var.”

Ruby Rose

Dövüş sanatlarını dans etmeye tercih ettiğini belirten Rose, tehlikeli dublörlükten sokaklarda şarkı söylemeye kadar birçok şey yapmış; fakat ikincisinin ona “her şeyde çaresizce başarısız olmuş” hissi verdiğini söylüyor. Fiziksel limitlerini zorlamanın verdiği canlandırıcı, neredeyse meditatif deneyimden çok zevk alıyor.

Rose, “Çok yönlü olabilmek için, yeterli olmadığınızı düşündüğünüz şeylere bile atlamak ve gerekli becerileri edinmek gerekiyor,” diyerek motivasyon sözlerine de gönderme yapıyor.
“The Force is Female” kapsülü, şarap rengi rugan varyasyonlarla geliyor, koyu kauçuk üzerine deniz mavisi vurgular var ve açık renk ara tabana sahip. Siyah ruganda ise gümüş yansımalar var. Renk ve materyal değişiklikleri bu sezonun Nike Blazer Low, Nike Cortez Classic ve Nike Air Max 95 modellerinde de görülüyor.

Nike “The Force is Female”

The Force is Female
Ruby Rose “The Force is Female”