Film sektörüne yepyeni bir soluk getiren Netflix sinema keyfini eve taşıdı. Sizin için popüler Netflix filmlerin listesini yaptık.

The Ballad of Buster Scruggs
Coen Kardeşler, favori türlerinden olan Western’i “The Ballad of Buster Scruggs” ile bir kez daha ziyaret ediyorlar. True Grit ve No Country for Old Men’in ardından tekrar o dönemde ve atmosferde geçen bir film yapan Joel ve Ethan Coen, oldukça karanlık fakat çok da absürt 6 ayrı hikaye anlatıyorlar. Birbirinden bağımsız bu 6 kısa hikayenin yer aldığı serinin ilki, Tim Blake Nelson’ın canlandırdığı, filme adını da veren Buster Scruggs’ın hikayesini neredeyse müzikal bir dille sunuyor. Tam bir kovboy karikatürü olan acımasız Buster Scruggs’ın hikayesinden sonra ise; Liam Neeson, James Franco ve Tom Waits gibi usta isimlerin hayat verdiği karakterlerin mizah dolu hikayeleri, bölümler arasına yerleştirilen illüstrasyonlarla birbirlerine bağlanıyor.


The Irishman
Usta yönetmen Martin Scorsese ve senarist Steven Zaillian’ın imzasını taşıyan film The Irishman, 27 Kasım’da Netflix ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. Başrollerinde Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci’nin yer aldığı film, 20. yüzyılın en önemli figürleri ile çalışmış ünlü tetikçi ve İkinci Dünya Savaşı gazisi Frank Sheeran’ın gözünden savaş sonrası Amerika’da organize suç dünyasını anlatıyor. Amerikan tarihinin hala çözülememiş en büyük gizemlerinden biri olan efsanevi sendika lideri Jimmy Hoffa’nın kayboluşunu işleyen film, organize suç dünyasının perde arkasına ışık tutuyor.


The Two Pope
Birbirlerine hiç benzemeyen iki karakterin zaman içinde yakın bir dostluk kurmasını anlatan filmlerin en yeni örneklerinden biri olan The Two Pope, aynı zamanda bu türün en başarılı örneklerinden biri de. Yönetmenliğini City of God filminden tanıyabileceğiniz Fernando Meirelles’in üstlendiği film, Papa John Paul’un 2005 yılındaki vefatıyla başlıyor ve dönemin iki ünlü din adamını konu alıyor. Papalık seçiminin iki favori adayı olan bu iki din adamı, Joseph Ratzinger ve Jorge Bergoglio’ya muhteşem performansları ile Anthony Hopkins ve Jonathan Pryce hayat veriyor. Bir gün her ikisi de Papa olacak bu iki adamın çoğunlukla teolojiye odaklı tartışmaları ise şaşırtacak derecede komik.


Marriage Story
Seyircisiyle ilk kez buluştuğu Venedik Film Festivali’nde müthiş övgüler alan ve yönetmen koltuğunda Oscar’lı sinemacı Noah Baumbach’ın yer aldığı Netflix yapımı Marriage Story, 6 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak. Film, dağılan bir evliliğin ve birlikte kalan bir ailenin dokunaklı ve şefkatli hikayesini konu alıyor. Filmin hikayesi kadar dikkat çeken oyuncu kadrosunda ise başrolleri Scarlett Johansson ve Adam Driver paylaşıyor. Heyecanla beklenen filmin fragmanını izlemeyi unutmayın!


Outlaw King
Chris Pine başrolünde oynadığı filmin IDMB puanı 7. Film 14. yüzyılda İngiltere ve İskoçya arasında geçen bir bağımsızlık öyküsünü konu alır. Robert babasının ölümünün ardından Kral olur. Babasının yapmaya cesaret etmediği şeyi yapar ve bir ordu toplayarak İngiltere Kralına baş kaldırır. Bir gece kamp alanı ansızın basılır ve Robert ordusunun büyük kısmını kaybeder.


First They Killed My Father
Angelina Joli’nin uzun uğraşlar sonunda sinemasveler ve eleştirmenler tarafından iyi not aldığı ilk filmdir. Ünlü yıldız ilk uzun metrajı olan In the Land of Blood and Honey filminin ardından Unbroken’ı sonra da By the Sea’yi çekti. Ancak 4. filmde eleşrimenlerden tam not alabildi. Angelina Jolie, 1975 yılında başlayarak 1979 yılına kadar devam eden bir soykırımı konu aldığı filmi çekti.


Okja
2017 yapımı olan film 7.3 IDMB puanına sahiptir. Tilda Swinton ve Jake Gyllenhaal’ın da başrolünde yer aldığı filmde Güney Koreli başarılı yönetmen Bong Joon Ho’nun imzası bulunuyor. Filmde küçük kız Mija ile devasa arkadaşı Okja’nın arkadaşlığı işleniyor. Okja Cannes Film Festivelinde altın palmiye ödülü için yarıştı.


The Ritual
2017 yapımı Rhe Ritual 6.3 IDMB puanına sahiptir. Amerikan yapımı filmin yönetmen koltuğunda David Bruckner oturuyor. Korku dalında en iyi filmlerden diyebileceğimiz yapımın başrolünde daha önce farklı bir filmlerde yan karakterlerle gördüğümüz Rafe Spall var. Filmde bir ormanda kamp kurmak için harekete geçen 4 üniversite öğrencisi arkadaşın başından geçen olaylar anlatılıyor. İyi seyirler…


Roma
Meksiko’nun orta sınıf ailelerinin yaşadığı bir Roma mahallesindeki bir evde hizmetçi olarak çalışan genç Cleo’nun ilişkisi beklediği gibi ilerlemez. Diğer yanda evin dört çocuk annesi hanımı Sofia, kocasının yokluğu ile başa çıkmaya çalışmaktadır. Birbirinden tamamen farklı hayatlara sahip olmalarına rağmen benzer travmalar yaşayan bu iki kadın, siyasi karmaşanın süregeldiği bir ortamda birbirlerinin en büyük destekçisi olurlar. Altın Küre ve Oscar’da, yabancı dilde en iyi film ödülü dahil pek çok ödül alan, ünlü yönetmen ve senarist Alfonso Cuaron yapımı Roma, muazzam bir kadın dayanışması örneği sergiliyor.


Fırtına Anı / Mirage
Uzay/zaman düzleminin kırıldığı Mirage filminde, ailesiyle birlikte yeni taşındığı evinde Vera, daha önce bu evde yaşamış ve 12 yaşındayken bir kaza sonucu ölmüş Nico adındaki bir çocuğun gitar çalarken çektiği kasetlerini bulur. Fırtınalı bir gecede Vera, bulduğu televizyon ve kasetler aracılığıyla Nico ile iletişime geçer. Geçmişe yaptığı müdahaleyle Nico’nun hayatını kurtaran Vera, kendi hayatının ve ailesinin değişmesine neden olur. Fragmanı ile algınızı daha da karıştıracak bu filme bakmadan geçmeyin.