Tek yumurta ikizleri olan Lisa ve Lena kardeşler 17 Haziran 2002 Stuttgart/Almanya doğumlu. Daha 6 aylıkken yetimhaneden evlatlık alınmışlar. Musical.ly dışında ailelerine oldukça bağlılar. Yaptıkları her şeyde mutlaka ailelerinin fikirlerini de alıyorlar. Kendilerinden büyük Tim ve Tayra adında iki kardeşleri daha var.

Musical.ly isimli video paylaşım uygulaması sitesi sayesinde ünlü olan ikiz kardeşler 2015’in ortalarında popülerlik kazanmaya başladı. İlk videoları Anna Graceman’ın ‘Trouble Heart’ şarkısının dudak oynatma videosuydu. Ardından yayınladıkları Gnash’in ‘I Hate U, I Love U’ şarkısının dudak oynatma videosu ise birkaç gün içinde 3 milyondan fazla görüntülenmeye ulaştı. Devamında yaptıkları dudak oynatma videoları dünya çapındaki sosyal medya kullanıcıları arasında oldukça popüler oldu. Sadece dudak oynatma videoları değil, bunun yanı sıra dans ettikleri videolar da paylaşıyorlar.

Nedir Lisa ve Lena’yı bu kadar özel yapan?

Kesinlikle yaptıkları işlere duydukları saygı ve gösterdikleri özen. Ürettikleri içeriklerin ışıklandırmalarından, giydikleri kıyafetlerin birbiriyle uyumuna kadar birçok detay var. Kalan makyaj, dans koreografileri, birbirleriyle olan eşsiz uyumları gibi detaylarla birleştiğinde ortaya uğraşılmış ve kusursuz videolar çıkıyor. Böylece Lisa ve Lena da dünya çapındaki her çeşit insana ulaşabiliyorlar.

Kendi giyim markaları var!

Modaya oldukça düşkünler ve 11 yaşlarından beri kendi kıyafetlerini tasarlıyorlar. ‘j1mo71’ adında bir giyim markaları var. Giyim tarzları genelde yaşlarına göre olduğu için spor ve her zaman hafif makyajlar tercih ediyorlar. Aynı zamanda Lisa ve Lena modellik de yapıyorlar. Üstelik 2019’da ilk uluslararası filmlerini yayınlamayı planlıyorlar.

Bunları biliyor muydunuz!

*Lena, Lisa’dan 2 dakika büyük.
*Lena, Lisa’dan daha uzun. 172- 170, kiloları 54
*Lisa’nın en sevdiği dizi DLL
*Lena’nın en sevdiği dizi Live ve Maddie
*Vokal dersleri alıyorlar.
*Lisa, Lena’dan daha utangaç olduğu için hayranlarla daha çok Lena sohbet ediyor.
*İngilizce ve beden dersini seviyorlar.Matematik dersini sevmiyorlar.
*Lisa & Lena Official adında 596 bin kişinin takip ettiği Youtube kanalları var.