Loreal Professionnel Mesleki Forum

Kuaförlük sektörünün geleceğinin, yeni trendlerin ve saç modasının Türkiye’den ve dünyadan kuaförlerle birlikte değerlendirildiği Loreal Professionnel Mesleki Forum, çok özel saç show’larına sahne oldu.

Loreal Professionnel ev sahipliğinde Kıbrıs Cratos Hotel’de gerçekleştirilen #MeslekiForumTürkiye2017’de, Türkiye’den ve dünyadan sektörün önde gelen isimleri ve 200’den fazla kadar sektör profesyoneli, kuaförlük sektörünün geldiği noktayı ve geleceğini konuşmak, deneyimlerini paylaşmak üzere bir araya geldi.

Sektörün her yıl heyecanla beklediği #MeslekiForumTürkiye2017’de, L’Oréal Professionnel’in uluslararası kuaförleri kesim, renklendirme ve topuz show’larıyla yer aldı. Renklerin, çarpıcı modellerin ve ışıltıların ağırlıklı olduğu show’lar, konuklara renkli anlar yaşattı. Etkinlikte, işletmeleri ön plana çıkaran Yenilikçi Servisler ve Yönetim Danışmanlığı seminerleri de katılımcılardan büyük ilgi gördü. Sektörün önde gelen kuaförlerinde görev yapan genç profesyonellerin saç tasarımı uygulama performansları ise ayakta alkışlandı.

Sektörü ileri taşıyan çalışmalarıyla öne çıkan L’Oréal Professionnel, kuaförleri uluslararası tasarımcılarla buluşturarak ilham kaynağı oldu. Sally & Jamie Brooks’un ortağı olduğu, pek çok ünlü dergide ön plana çıkan yaratıcı saç modelleriyle Londra’nın en ünlü kuaförlerinden biri olan Brooks & Brooks; Cut & Color (Kesim & Boya) gösterisi ile #MeslekiForumTürkiye2017’ye katıldı.

Sally Brooks, yaratıcı vizyonu ve moda trendlerini işlenebilir saç kesimlerine dönüştürme yeteneği ile Londra’da 3 kez “Yılın Kuaförü” ödülünü ve 2008’de “En Başarılı Salon Ekibi” ödülünü kazandı. Sally Brooks; iş ortağı Jamie Brooks ve ekibiyle birlikte dünya çapında seminerler vermeye ve Brooks & Brooks felsefesini tamamlayan eğitimler düzenlemeye devam ediyor.

Jamie Brooks ise podyum sanatkarı, starların stilisti ve ödüllü saç tasarımcısı olarak ünlendi. Sydney Avustralya’daki eğitiminin ve Trevor Sorbie’de sanat uzmanı olarak üyeliğinin ardından Jamie Brooks, Sally Brooks ile ortak olmaya karar verdi. Bu girişiminden itibaren birçok ödüle aday gösterilen Jamie Brooks, “Londra Yılın Kuaförü” ödülünü ve ardından “Creative HEAD Most Wanted Platform Artist” ödülünü kazandı.

Jamie Brooks halen modern defilelerde çalışmaya devam ediyor ve podyum görünüşünü günlük müşterilerine uyarlayabiliyor olması ile hem müşterilerinin hem de dergilerin vazgeçilmezi oluyor.

Saçta yeni trend, cesur renkler

Brooks & Brooks adına L’Oréal Professionnel Mesleki Forum’u değerlendiren ekip şunları söyledi: “Bu etkinlikte yeteneklerimizi ve tecrübelerimizi Türkiye’den saç tasarımcılarıyla paylaşabilmek ve yenilikleri birlikte değerlendirmek harika bir deneyim oldu. Artık saç tasarımcıları arasında en büyük trend saç renklendirme, müşteriler daha cesur ve farklı renkler istiyor. L’Oréal Professionnel’in My Colorful Hair, Metallics gibi ürünleri çok başarılı, renk oluşturma ve renkleri birbirine dönüştürebilme anlamında çok iyi. Saç renklendirmenin gerçekten de “Yeni Makyaj” olduğunu söyleyebiliriz. Burada meslektaşlarımızla konuştuğumuz her şey, bizi her zaman daha iyiyi yapabilmek için cesaretlendirdi”.

Etkinliğin bir diğer önemli konuğu; 20 yılı aşkın deneyimi ve Güney Fransa’da 10 lüks salon işletmeciliği ile Paris’in saç modasına yön veren Eric Zemmour oldu. Eric Zemmour, gerçekleştirdiği yenilikçi topuz şovu ve gözler önüne serdiği yetenekleriyle tüm sektör profesyonelleri için ilham kaynağı oldu.

Herkes saçıyla yıldız olabilir!

Eric Zemmour etkinlik ile ilgili olarak; “Burada çok güzel vakit geçirdik, işini çok iyi yapan insanlarla tanıştım, Sektörün geleceğini konuştuk. Artık biliyoruz ki müşterinin birçok şeyi paylaşmaya ve öğrenmeye ihtiyacı var ve aslında müşteri artık sıradan değil, “yıldız” olmak istiyor. Yenilikçi ürün ve servisler ile artık müşteriye bunu verebilecek şansa sahibiz. Hem renk, styling hem bakım hem de şekillendirme ürünleriyle yapabileceğimiz çok şey var. L’Oréal Professionnel Mesleki Forum, her şeyi birlikte deneyerek, paylaşarak, tecrübelerimizi birbirimize aktararak gelişmemize olanak tanıdı, etkinlik çok zengin bir içerikle gerçekleşti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

L’Oréal Profesyonel Ürünler Divizyon Direktörü Gülşah Camcı Yılmaz ise; “L’Oréal Professionnel Mesleki Forum her yıl sektörün profesyonellerini bir araya getirdiğimiz, bizim için yılın en önemli buluşması. Bu yıl da yine en güçlü kaynaklarımızı kullanarak verebileceğimiz maksimum bilgiyi vermeye çalıştık. Yurt dışından ve ülkemizden sektörün uzmanlarını bir araya getirerek tecrübelerini maksimum paylaşma imkanı sunduk. Kuaförlük sektörüne sağladığımız katkıyı hem eğitimler hem de Mesleki Forum gibi etkinliklerle sürekli tutabilmek en büyük amacımız. Bu katkılarla ülkemizde kuaförlük sektörünün çok daha fazla gelişeceğine, çok daha büyük başarı hikayeleri çıkacağına yürekten inanıyorum” dedi.