Modaya yön veren tasarımcılar LeShow’da buluşuyor!

LeShow Deri ve Moda Fuarı, 24 – 26 Ocak 2019 tarihleri arasında İstanbul’da kapılarını açıyor.

LeShow Deri ve Moda Fuarı, 24 – 26 Ocak 2019 tarihleri arasında İstanbul’da kapılarını açıyor. 24 Ocak akşamı görkemli bir gala defilesiyle başlayacak olan fuarda 2019’un deri trendleri görücüye çıkacak. Dünyaca ünlü Türk tasarımcılardan Murat Aytulum, Ceren Ocak, Gökhan Yavaş, Mert Erkan, Hasan Koca, Tuba Ergin ve daha birçok isim en yeni koleksiyonlarını Designer Area’da sergileyecek.

21 yıldır Moskova’da düzenlenen deri sektörünün en önemli fuarı LeShow Fuarı, bu kez 24-26 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da kapılarını açıyor. Görkemli bir defileyle start verecek olan LeShow İstanbul Deri ve Moda Fuarı’nda Murat Aytulum, Ceren Ocak, Gökhan Yavaş, Mert Erkan, Hasan Koca ve Tuba Ergin gibi birbirinden yetenekli ve genç Türk tasarımcılar Designer’s Area’da koleksiyonlarını sergileyecekler.

Murat Aytulum

2010 yılında kendi markasını kurdu. İlk kişisel defilesini Galata Moda Festivali (Beyaz Platform) podyumunda yaptı. 2011-2012 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu İstanbul Fashion Week Show Room’da sergiledi. 2011-Sosyal Sorumluluk projesi “HAYATIN ARMAĞANI”nda yastık tasarımlarını sergiledi. MBFW İstanbul’da “Depression” isimli koleksiyonunu sundu. Birçok yarışmada ödülleri bulunan Murat Aytulum, koleksiyonlarında genel olarak deri kullanmayı tercih ediyor.

Ceren Ocak

İşletme eğitiminin ardından kariyerine moda ve tasarım alanında devam etmeye karar verdi. İstanbul Lasalle International Academy’de moda tasarım eğitimi aldı. Mezuniyetinin hemen ardından Zeki Triko’nun tasarım ekibine katıldı ve birçok başarılı koleksiyona imza attı. Haziran 2013′ te kendi koleksiyonunu hazırlamak için Zeki Triko’dan ayrıldı. Deri detayları ile dikkat çeken ilk koleksiyonunu kendi tarzını yaratmak isteyenlerin beğenisine sundu.

Gökhan Yavaş

İzmir Gelinlik Damatlık Fuarı’nda 2. Gelinlik Yarışması’nda birinci oldu ve ardından 2013 yılı IF Wedding Özel Performans Kapanış Defilesinde koleksiyonunu sundu. 2012’de 1. Detay Yarışması finalistlerinden olan Yavaş, ardından İMA’nın Deri Ayakkabı ve Aksesuar Tasarımı Programı’ndan mezun oldu. 2016’da Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nda dereceye girdikten sonra 2017 yılında kurduğu markasıyla ilk defilesini MBFW İstanbul kapsamında gerçekleştirdi. Sonbahar-Kış 2018/2019 koleksiyonu “RELOADED” ile büyük beğeni toplayan Gökhan Yavaş, ilhamını 80’li yılların bitmek bilmeyen kendine has tarzı, yeraltı kültürü ve neon ihtişamından alıyor.

Mert Erkan

Çalışma hayatına Arzu Kaprol ile başladı. 2013 yılında kendi markasını kurdu ve bu sürede birçok markaya dışardan tasarım danışmanlığı yaparak koleksiyonlar hazırladı. Erkan, 2016 İlkbahar/Yaz sezonu itibariyle beş sezondur MBFW İstanbul’da koleksiyonlarını sergiliyor. 2017 Aralık itibariyle Zara markasına koleksiyon hazırlamaya başladı. Erkan’ın yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere toplam dokuz satış noktası bulunuyor.

Hasan Koca

Moda tasarımı okurken kendi markasını kurdu. İlk zamanlarda sadece Unisex Deri çanta ve aksesuar tasarımları yaptı. 2013 yılında Beyoğlu tünelde ilk çanta ve aksesuar butiğini açarak koleksiyonlarının ürün çeşitliliğini arttırdı. Bugün Nişantaşı’nda Hasan Koca Fashion Studio olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Tuba Ergin

2002 yılından bu yana Türkiye’de Network, US Polo, Lacoste, Koton gibi markalara danışmanlık ve koleksiyon hizmeti verdi. 2010 yılında kendi markası Garden Of Denim Design; “G.O.D.D.”u kurdu ve tasarımlarını 7 ülkede özel butiklerde satmaya başladı. 2013 yılında “TUBA ERGIN” markasını yaratarak, İstanbul Moda Haftası’nda aktif olarak yer almaya başladı. Desa için “Tuba Ergin for Desa” kapsül koleksiyonu hazırladı. Koleksiyonlarını sıra dışı, güçlü, çevreye duyarlı ve rafine kadınlar için tasarlayan Tuba Ergin, sanatın her türü, doğal malzemeler, teknoloji ve soka kültürlerinden ilham alıyor. Tasarımlarında inovasyon, deneysellik, giyilebilirlik ön plana çıkıyor.