Koton, A.C.E (Achievement in Customer Excellence) Awards’ta giyim kategorisinde “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka” ödülüne layık görüldü.

Koton, Türkiye’nin müşteri memnuniyetini ölçen ilk ve tek araştırması A.C.E Awards’ta “Giyim” kategorisinde bu yıl da sektör lideri oldu. Koton A.C.E ödülünü ikinci kez üst üste aldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Sikayetvar.com’da yer alan gerçek şikayetleri baz alan A.C.E Awards, 19 sektörde müşteri deneyimini en iyi yöneten ulusal ve uluslararası markalara verildi.

27 ülkede, 204’ü yurtdışında, 304’ü Türkiye’de olmak üzere 508 mağazası ve online alışveriş platformu koton.com ile yaşattıkları müşteri deneyimine bütüncül bir bakış açısı ile yaklaştıklarını ve uçtan uca pozitif müşteri deneyimi yaşatmak ve geliştirmek için çalıştıklarını belirten Koton Müşteri Hizmetleri ve E-Ticaret Operasyonları Müdürü Gökhan Çakmak, şunları söyledi:

GÖKHAN ÇAKMAK : “ŞİKAYET OLUŞMADAN ÖNLEM ALIYORUZ”

“Özellikle önleyici aksiyonlarımızı etkin olarak işletip olası problem veya şikayet henüz oluşmadan aldığımız önlemlerle servis kalitemizi yükseltiyoruz. Müşterilerimizin bildirimlerini özellikle kendilerinin aktarmayı seçtiği tüm kanallardan alıp işliyor ve çözümlerimizi hızla paylaşıyoruz. Seçilen her kanaldan ulaşılabilir olmak ve çok hızlı temas sağlamak müşteri deneyimimizin gelişiminde ciddi bir kilometre taşı oldu”.

Müşterilerin duygularına dokunmaya ve empatiye odaklandıklarını belirten Gökhan Çakmak, yaklaşımlarının ve sundukları çözümlerin oldukça esnek ve yaratıcı olduğunu söyledi. Koton’un müşteri memnuniyetini mükemmelleştirmek üzere geliştirdiği yeni projeler hakkında da bilgi veren Çakmak, “Temel yaklaşımımız olarak çok kanallılığı sürdürmek ve geliştirmek, online ve offline ürün ve servislerimizi birleştirmek, müşteri yolculuğu ve deneyimini uçtan uca ölçmeye devam edip, duygulara dokunan, esnek ve yaratıcı çözümler ile müşterilerimizin hayatına tarz ve güzellik katmaya devam edeceğimiz projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.