Koton el emeği koleksiyonu sonbaharı çiçeklerle buluşturdu!

Koton El Emeği Koleksiyonu, 2018-2019 Sonbahar Kış sezonunu çiçeklerle buluşturuyor

Koton El Emeği Koleksiyonu, yeni sezona çiçeklerle hazırlandı. Anadolu kadınlarının el emekleriyle işlenen koleksiyon, sonbahar gardıroplarını çiçeklerle süslüyor.

Anadalu kadınının el emeğiyle!

Koton El Emeği Koleksiyonu, 2018-2019 Sonbahar Kış sezonunu çiçeklerle buluşturuyor.3.500 Anadolu kadını tarafından işlenen koleksiyon, sezonun trend triko kesimleriyle mağazalarda yerini alıyor.

11 seçenek yer alıyor

Gri, ekru, siyah ve yeşil renklerin kullanıldığı tasarımlarda yumuşak dokulu triko kumaşları ve kadifeler dikkat çekiyor. Koton’un kapsayıcı iş modeli çerçevesinde, kadınları ekosisteme kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği koleksiyonda 11 farklı tasarım seçeneği yer alıyor.

El Emeği Koleksiyonu, 79.99-89.99 TL arasında değişen fiyatlarıyla tüm Koton mağazalarında ve online alışverişin adresi koton.com’da satışa sunuluyor.

2016’da, Kadın Girişimi ve Pazarlama Kooperatifi kanalıyla Soma’da, UNDP ve ÇATOM kanalıyla Şanlıurfa, Gaziantep, Mardin, Adıyaman ve Batman’da 350 kadın ile başlayan El Emeği Koleksiyonu Projesi; kapsayıcı iş modeli çerçevesinde 18 il ve ilçede hiç geliri olmayan ya da dar gelirli 6000’den fazla kadını ekosisteme dahil ediyor. “Elle yapılıp kalple işlenen koleksiyon’ ile bugüne kadar 2 milyon TL’nin üzerinde bir gelir kazandırılırken, 120 Koton mağazasında satışa sunulan tasarımların 200 mağazaya dağıtılması hedefleniyor.