Kırmızı ruj kullanma kılavuzu

Makyajda renk sevenler ve kırmızıdan vazgeçemeyenler için Note, aşkın rengini farklı ürünlerinde sergiliyor.

Bu Sevgililer Günü’nde daha dikkat çekici ve daha unutulmaz olmak istiyorsanız; tırnaklarınız ya da dudaklarınızda kırmızının farklı tonlarını mutlaka denemelisiniz. Tutkunun ve aşkın rengi size çok yakışacak. Bu romantik güne özel makyajınızın başrolü olan kırmızı ruju en doğru şekilde nasıl uygulamalı, teninize en uygun tonu nasıl yakalamalısınız? İşte Note’tan size özel kırmızı ruj kullanma kılavuzu!

Kırmızı ruj kullanırken dikkat etmeniz gereken birinci kural makyajınızdaki denge

Kırmızı ruj tek başına baskın bir görünüm yaratacak etkiye sahip olduğundan, göz makyajınızda olabildiğince sadelikten yana olun. Eğer ağır bir göz makyajı uygulamak istiyorsanız, ruj seçiminizde kırmızının açık tonlarından birini kullanın. Ten ve saç renginiz, doğru kırmızı ruju bulmanız için en önemli iki etkendir. Beyaz ve açık tenler için kan kırmızısı rengi ve soğuk tonlar uygunken; buğday ve esmer tenliler için ise içerisinde turuncu tonları barındıran canlı kırmızılar daha ideal olacaktır.

Dudakları daha dolgun göstermek için kırmızı ruj ile illüzyon yaratabilirsiniz. Öncelikle dudaklarınıza biraz fondöten ya da kapatıcı sürerek dudak hattınızın netliğini azaltın. Ardından aydınlatıcıdan çok az alarak, üst dudağınızın yay şeklindeki kısmına hafifçe uygulayın. Kırmızı rujunuzla aynı renge sahip dudak kalemi ile dudak çizginizin çok hafif dışına taşarak çerçeveleyin. Son olarak iç kısma kırmızı rujunuzu uygulayın.09