Tatilin tadı KidZania’da güzel!

Eğlence dolu KidZania Çocuklar Ülkesi, 17 Nisan’a kadar çocukları eğlenirken öğrenebilecekleri özel etkinliklerle ağırlıyor. Birbirinden farklı birçok atölye ve eğitimin yanı sıra müzikli gösteri ve oyunlarla eğlencenin kapıları bu ara tatilde de KidZania İstanbul’da aralanıyor.

KidZania İstanbul, 65’ten fazla aktivite, yepyeni atölye çalışmaları ve sokak oyunlarıyla çocuklara unutamayacakları bir ara tatil yaşama fırsatı sunuyor. Çocukların beceri ve ilgi alanlarına göre 100’den fazla rolü deneyimleyebilecekleri programla KidZania İstanbul, tüm çocukları doyasıya eğlenecekleri bir serüvene davet ediyor.

Eğlenirken öğrenme devam ediyor

Çocukların yoğun eğitim temposuna biraz ara verip dinlenmeleri ve dönemin devamı için enerji toplamaları adına tatillerin iyi bir fırsat olduğunu söyleyen KidZania İstanbul CEO’su Ebru Timur, “Eğlenirken öğrenme felsefesi üzerine inşa edilmiş bir şehir olan KidZania İstanbul’da, ziyaretçilerimiz eğlenirken bir yandan da gerçek yaşam deneyimlerinden öğrenmeye devam ediyorlar. KidZania’da ziyaretçilerimize, tüm günü kapsayan bir deneyim sunuyoruz. Çocuklar, KidZania’da ortalama 5 saat geçiriyorlar ve bu süre içinde ortalama 7 aktiviteye katılabiliyorlar. Pilotlar uçak kullanıyor, gizli ajanlar sır perdelerini aralıyor, arkeologlar kazı yapıyor ve şefler birbirinden leziz yiyecekler hazırlıyorlar. Çocuklar katıldıkları aktivitelerde KidZania’nın para birimi olan KidZos kazanıyor ya da harcıyorlar. Dilerlerse paralarını bankada açtıkları hesapta biriktirebiliyorlar. KidZania her anlamda bir gerçek hayat deneyimi sunuyor. Herkesi şehrimize bekliyoruz” dedi.

Çocuklar eğlenceli etkinliklerle öğreniyor

KidZania bu ara tatilde de tüm çocukların hatıralarında yer edecek bir mola için farklı aktivite ve atölyeler tasarladı. Çocuklar; “Hak Savunucuları ile tanışma” tiyatro gösterisini izleyebilecek, “Bilimin Büyüsü” ile el çabukluğu ve optik illüzyon kullanarak nasıl şaşırtıcı numaralar yapacaklarını öğrenebilecekler. Oyun hamurlarından sebze ve yiyecek veya yapı tasarımları yapabilecek, müzikli sokak eğlenceleri sırasında meydanda karakterlerle fotoğraf çektirebilecek ve sokak oyunları ile refleks ve koordinasyonlarını geliştirebilecekler. KidZania dans gösterilerinde danslara eşlik edebilecek, çocuk diskosunda yenilenen müzik listesi eşliğinde dans edebilecekler.

Deneyimi eğlence ile bir araya getiren KidZania’da çocuklar Klivet veteriner kliniğinde bir köpeğin muayenesinin ve antiparaziter uygulamasının nasıl yapıldığını tecrübe edebilecek, Akkim Kimya Laboratuvarı’nda asit ve baz belirteç deneyi yapabilecek, Aras Kargo’da “Şehrimiz Kargo Teslimatı”nda görev alabilecek ve Superfresh’te pizza yapma aktivitesine katılabilecekler.

KidZania gerçekleştirdiği iş birlikleri ile çocukların ara tatilini renklendiriyor

12-13 Nisan tarihlerinde Miniskop markası ile marka tanıtım alanında Astronot Kostümlü Eğitmen Eşliğinde Gezegen Tasarımı etkinliği yapılacak. Acıbadem Hastanesi’nde aktiviteye katılan ziyaretçilere “Acıbadem Kids” boyama ve etkinlik kitabı dağıtılacak. 14 Nisan Perşembe saat 13.00-14.00’da Kidzania Şehir Tiyatrosu’nda Ezo Sunal eşliğinde hayvanlarla iletişim ve hayvan bakımı üzerine konuşulacak. Hipp aktivitesine katılan 4 yaşından küçük ziyaretçilere kitap hediye edilecek.

Ayrıca çocuklar ara tatile özel radyo yayını yapacak, ara tatil etkinlikleri kapsamında bir gazete hazırlayacak ve ara tatil dönemi boyunca düzenlenecek “Adel ile Sanat Atölyesi”nde origami ile kartlık cüzdan tasarlayacaklar.

Dünyanın ilk çocuklar ülkesi KidZania, 11-17 Nisan tarihleri arasında sabah 10.00’dan akşam 20.00’ye kadar, benzersiz bir ara tatil geçirmek isteyen tüm çocukları bekliyor.