Kadınlar dikkat size normal gelen ve erkeklerin hoşuna gittiğini düşündüğünüz bazı davranışlarınız aslında erkekler tarafından beğenilmiyor hatta itici bulunuyor. İşte ilişkinizi kurtarmak yada yeni bir ilişkiye başlarken bilmeniz gereken 6 altın kuralı sıraladık.

1- Aşırı dekolteli kıyafetler tercih etmek

Erkekler doğaları gereği korumacı oldukları için seksi kıyafetlerle dolaşmanız onlarda korku uyandırabilir. Başka erkeklerin size bakmasını kaldıramayacaklardır, buda ilişkinizde sorunlara neden olacak güzel giden ilişkinizi dekolte tercihleriniz yüzünden riske atmış olacaksınız.

2- Manken gibi görünmeyi istemek

Erkeklere cazip gelen ilk şey güzel bir görünüm olabilir. Ama bir erkek, kendisine nasıl bakılacağını bilen ve kendi bireysel özelliklerini kabul ettirebilen kadınları daha çok sever. Tarkan boşuna dememiş “Başkası olma kendin ol böyle çok daha güzelsin” diye.

3- Kendini karşısındaki adama

Bazı kadınlar kendi hayatlarını tamamen unutup bir erkeği hayatının merkezi haline getirir. Bir erkek, kendi hobileri olan bir kadından etkilenir. Uzun soluklu bir ilişki istiyorsanız bu durumunuzu korumak ve bir başkası için kendi benliğinizi terk etmemeniz çok önemli.

4- Özel bir cinsel hayat

Cinsel uyum mutlu bir ilişki için önemlidir, ancak bunun tecrübeyle hiç bir ilgisi yok. Erkekler için cinsel uyumluluk önemli ama çok tecrübeli kadınlar pek de çekici bulunmuyor.

5- Aptalca davranışlar ya da kendini salaklığa vurma

Bazı kadınlar, erkeklerin zeki kızları sevmediğini düşünürler; bu nedenle, bir erkeğin dikkatini çekmek için, ayağı yere basmayan, çocuksu ve beceriksizmiş gibi  davranarak doğal olmayan davranışlar gösterme eğilimindedirler. Aptal kadınlar, erkeklerin bir şekilde ilgisini çekiyor: fakat genellikle cinsel açıdan.  Güçlü ciddi bir ilişki kurmak isteyen erkekler akıllı, zeki kadınlardan hoşlanıyor.

6- Abartılı makyaj yapmak

Doğal güzelliğin her zaman her yerde avantaj olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. Bir araştırmada erkeklere ve kadınlara farklı makyajlı kız resimleri veriliyor ve görünüşleri hakkında fikir üretmeleri istenildi. Erkekler ve kadınların çoğu, minimum ve sade makyaj kullanan kadınların daha çekici olduğunu söyledi.