Toplam 16 şarkıdan oluşan “Man of the Woods” adlı yepyeni albümünde geleneksel Amerikan rock müziği ile birlikte çalıştığı The Neptunes, Timbaland, Chris Stapleton ve Alicia Keys’in modern etkilerini kendine özgü eşsiz bir yorumla harmanlayan Justin Timberlake, aynı zamanda bu albümde eşinden ve oğlundan da bahsederek doğduğu şehir Memphis’ten bugüne kadarki yolculuğunu hikayeleştirdi. Albümle birlikte yayımlanan ve ona adını veren “Man of the Woods” şarkısının Paul Hunter yönetmenliğindeki video klibinde ünlü sanatçıya eşi Jessica Biel eşlik etti.

“Justin Timberlake – Man of the Woods”

klibinin yönetmenliğini ise ünlü yönetmen Mark Romanek üstlendi

Albümden yayımlanan ilk şarkı Justin Timberlake, Timbaland ve Dania imzası taşıyan “Filthy” olurken, şarkının renkli ve fütüristik öğeler içeren video klibinin yönetmenliğini ise ünlü yönetmen Mark Romanek üstlendi. Benzersiz bir video klip için Romanek ile ikinci kez bir araya gelen sanatçı, klipte senaryo gereği son projesini sunan modern bir muciti canlandırdı.

“Justin Timberlake feat. Chris Stapleton – Say Something”

Söz ve içerik olarak bu zamana kadarki en iddialı albümüne imza atan Justin Timberlake, Filthy sonrasında yayımladığı “Supplies” ve Grammy ödüllü sanatçı Chris Stapleton ile birlikte seslendirdiği “Say Something” şarkılarının video klipleriyle de bir çok ünlü mecra tarafından tam not alarak dikkatleri üstüne çekti.

En çok ödül alan sanatçı oldu

Dünya çapında 32 milyonu aşkın albüm satışı yakalayan yetenekli sanatçı Justin Timberlake, bugüne dek aldığı çok sayıda ödülle müzik dünyasında en çok saygı duyulan sanatçılardan biri haline geldi.

“Justified”, “FutureSex/LoveSounds” ve “The 20/20 Experience” albümleriyle çok sayıda başarıya imza attı. Billboard Hot 100 listesinde 1 numaraya yükselen 5 şarkının sahibi olurken, 2016 yılında Trolls filmi için yayınlanan “Can’t Stop the Feeling” şarkısıyla listelerin 1 numarasına yerleşerek 10. Grammy ödülünün de sahibi oldu