Tasarımcılığa nasıl başladınız?
Çocukluğumdan beri renklerle aram çok iyidir. Hayal ettiğimi gerçekleştirme çabalarım 4-5 yaşlarına dayanıyor. Önceleri birçok farklı sektörde görev yaptım. Kurumsal hayatta 16 yıl geçirmiş biri olarak bugün bildiğim gerçek şu ki hayatın içinde organik olabilmek, doğal kalabilmek eşsiz bir nimet. Yıllar içinde kendini bana her anımda göstermeye başlayan farkındalığım belki fiziken değil ama ruhen de olsa doğaya dönmemin, doğal olanda takılıp kalmamın, iç sesimi yükselterek dışarıdaki sesleri susturmamın benim için daha değerli olacağını işaret etti. Kurumsalın monotonluğu ve klişeler beni o hayattan uzaklaştırdı ancak bana daha çok sorgulama, daha çok keşfetme ve çok ciddi tasarım gücü sağladı. Deneyimler bana çabukluk, kıvraklık, manevra kabiliyeti kazandırdı. Ardından gelen bir sorgulama sürecinde içimdeki tasarım ruhunu, heyecanı ve o coşkuyu realiteye dönüştürmeye karar verdim. Benim her aldığı karara güvenen ve hayatın aslında kendi düşüncelerimizden ve hayallerimizden ibaret olduğuna inanan bir ruhum var. Eşim de beni altı ay evvel bir gün taşların dünyasıyla tanıştırdı. Ve o an yeni bir yolculuk başladı…

Bubu Design koleksiyonunda bizi neler bekliyor?
Doğal taşların dünyasında keyifli ve renkli bir yolculuk bekliyor. İnsanın hayatında var olabilmesi için önce kendi cevherini tanıması ve tanımlaması gerekir. Biz bu tanımdan yola çıktık. Her insanın sahip olduğu hayatı, ‘cevherin mücevhere olan yolculuğu’ olarak görüyoruz. Kişiye ve konsepte özel tasarımlarla herkesi kendi yolculuğunda kendisine yeniden anlatmak niyetimiz. Onları doğal taşların enerjisinden faydalandırmak istiyoruz. Kadın, erkek ve çocuklar için hazırlanan ve her an güncellenen ürün yelpazemizdeki kolyeler, bileklikler, tesbihler, malalar, şahmeranlar, halhal ve yüzükler; kişinin yaşına, mesleğine, burcuna ya da hobilerine göre şekilleniyor. Hem renklerine hem de taşların özelliklerine göre kişiyi tıpkı bir parmak izi gibi eşsiz kılıyor.

En çok hangi taşları kullanıyorsunuz?
Tasarımlarda farklı kesimlerde Havlit, Florit, Kuvars, Kalsedon, Akik, Lapis Lazuli, Obsidyen, Kaplangözü, Hematit (Kan Taşı), Lav Taşı, Mercan, Turkuaz vb. daha birçok çeşit doğal (yarı değerli) taşlar kullanıyoruz. Altın kaplama ve gümüş plakalar, boncuklar, el örgüsü çiçek motifleri, zincirler, ipler ve kişiye özel olmasını sağlayan diğer materyaller de tasarımlarımızın vazgeçilmezleri arasında. Doğada kendiliğinden var olan hiç bir taş insanoğluna kötü etki etmez. Aksesuarlarda kullanılan doğal taşların da enerjileri yüksektir ve kişiye uygun taşlar kullanıldığında çok olumlu etkileri vardır. Tasarımlarımızda kullanılan taşlar kişiyi nazardan koruyor, içindeki sevgiyi açığa çıkarmasına yardım ediyor, cesaret veriyor, zihni ve ruhu birbirine uyumluyor, şans açıyor. Günün her anında kullanılabilen tasarımlarımız bence hayatı bir yolculuk olarak gören, daha önce keşfetmediği yönlerini öğrenmeye hazır olan, değişimden korkmayan, cesur ve stil sahibi kişilerin markası olmaya aday.

Bu yazın favori aksesuar trendleri neler?
Hayat hızla akıyor, artık gündüz ve gece kombinlerini tamamlayan kolyeler tercih ediliyor. Yani her kıyafete ayrı aksesuar kullanımı pek kalmadı. Minimalizmden uzak ikonik uçlar ön planda. 2017 yazında kıyafetlerdeki renk cümbüşü aksesuarlara da yansıdı. Tak takıştır trendi görünen o ki hızla yükselmeye devam ediyor. Özellikle doğal taşlar ya da doğal taş görünümlü renkli mücevherler, çiçek motifleri, tek renk ya da çok taşlı püsküllü malalar, çoklu bileklikler bu yazın gözdeleri. Diğer yandan renklerin dünyasında her dönem tahta oturan siyah renk, aksesuarlarda klasik etkisi yarattığı gibi kişiye vamp bir görüntü de sağlıyor. Renkli aksesuar kullanmayı tercih etmeyenler için sarı zincirlerle hazırlanan tasarımlar ideal bir seçenek. Gotik trendlerden hoşlananlar içinse romantik pastel tonlar aksesuarlardaki yansımasını gösterdi. Pembeler, maviler, yeşiller… Bubu Design tasarımlarında da sıklıkla kullanılan pastel tonlar arasında. Kadınlarda; doğal taşlarla işlenen rengarenk halhallar, mine bileklikler, püsküllü malalar adeta vazgeçilmez oldu.

Ürünlere nerelerden ulaşabiliriz?
Bubu Design ürünlerine www.bubudesign.net web adresinden ya da @_bubudesign_ instagram sayfasından anında ulaşabilirler.