Sağlıklı bakışlar ve güçlü bir ifade olmazsa olmazdır; insanın hem kariyerini etkiler hem de sosyal ortamlardaki duruşunu. Hal böyleyken göz çevresindeki mor halkalar, koyuluklar ya da çukurlar hayatı oldukça zorlaştırabilir. Neyse ki tüm bunların çözümü var: Gözaltı ışık dolgusu ve ışıltı dolguları. Gözaltına yapılan ışık ve ışıltı dolgularıyla hem iş hem de özel hayatınızda farklı bir enerjiye sahip olabilirsiniz. Özel Dermamed Poliklinikleri’nin sahibi Dr. Levent Türbedar’a bu iki dolgu arasındaki farkı ve hangi yöntemin kimlere uygulanabileceğini sorduk.

Gözaltı ışık dolgusu uygulamasını anlatır mısınız?
Kilo verirdiğinizde gözlerinizin altı çökebilir. Uyku düzeniniz olmadığında ya da yoğun çalıştığınızda yine gözlerinizin altı çöker. Sağlığınıza çok dikkat etseniz de genetik yapınız gereği gözaltınızda çukur olabilir. Bunun sonucunda sürekli halsiz görünürsünüz. Herkes sorar, “Neyin var, hasta mısın?” diye. Bu tür durumlarda, çözüm olarak gözaltı ışık dolgusu yöntemini öneriyoruz. Bunun için şişme ya da kabarıklık yapmayan, güzel yayılan ve doğal dolgunluk yaratan özel dolguları seçip, bir kokteyl yapıyoruz.

Uygulama nasıl yapılıyor?
Ucu keskin olmayan, kanama yapmayan özel iğneler sayesinde acısız şekilde istenilen noktaya ulaşılarak istenilen derinlikte dolgu dağıtılıyor. Gözaltı içeriden yükseltilerek çukurluklar ortadan kaldırılıyor. Çukurluğun yarattığı gölge de yok oluyor ve gözaltı ışık alıyor. Bu nedenle de uygulama Gözaltı Işık Dolgusu olarak anılıyor. Bu, acısız bir yöntemdir. Çünkü lokal anestezi uygulanır. Ancak unutmayın, mutlaka deneyimli bir hekim tarafından uygulanmalıdır.

Dr. Levent Türbedar

Peki, Gözaltı Işıltı Dolgusu uygulaması nedir?
Yine uyku düzeniniz yoktur, hep yorgunsunuzdur, gözlerinizin çevresinde mor halkalar olur. Ya da yapısal olarak gözaltınız koyudur. Adeta karanlık çöker bakışlarınıza. Bu sefer de çözümü gözaltı ışıltı dolgusu yönteminde aramalısınız. Cildin içerisine enjekte edilen özel karışımla bakışlarınıza ışıltı katabilir, karanlıktan kurtulabilirsiniz. Dolguya katılan hylarunolik asit sayesinde etkisi çok daha uzun sürer. Uygulamayı tekrarladıkça cildin kalitesi artar. Canlılık gelir, nemlenir. Ancak tabii ki yine mutlaka deneyimli bir hekim tarafından uygulanmalıdır.

Bu iki dolgu arasındaki farkı nasıl özetleyebiliriz?
Her iki dolgu da doğru kişide, doğru karışım uygulandığı takdirde oldukça etkilidir. Gözaltındaki morluklardan Işıltı Dolgusu’yla, çukurlardan ise Işık Dolgusu’yla kurtulabilirsiniz.

İstenilen sonucu elde edebilmek için bu uygulamaların kaç seans yapılması önerilir?
İhtiyaca veya gözaltının hassasiyetine göre 2-3 seans, kısım kısım yapılması mümkündür. Etkisi 1 yıldan sonra azalmaya başlar. Daha sonra ufak ilavelerle etki korunur, sabitlenir.

Bu uygulamaların yan etkisi var mıdır?
Uygulama sonrası morluk veya şişme görülebilir. Ancak bunlar kısa zamanda geçer.