İnstagram’da fotojenik gözükmenin 10 yolu

'Her zaman her fotoğrafta iyi çıkmaya biliyorum, yüzlerce fotoğraf çeksem bile güzel bir kare ortaya çıkartmakta zorlanıyorum' diyenleri buraya alalım. Siz de fotojenik çıkmak istiyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin ve hemen uygulamaya geçin, sonuçları seveceksiniz.

Buyurun size fotojenik çıkmanın 10 yolu;

Sol her zaman iyidir!

Birçok insan fotoğraflarda kendisinin hangi açıdan daha güzel çıktığını bilir. Ama özellikle yüzün sol tarafı, fotoğraflarda her zaman daha güzel çıkmanızı sağlar.

Fotoğrafı tepeden çekin!

Fotoğraf makinesine çok yakın durarak poz vermeyin. Bu poz şekli, sizin kilolu görünmenize neden olur. Arkadaşlarınızla selfie çekilirken ise fotoğraf makinesini tepeden tutun.

Boydan fotoğrafları aşağıdan çekin!

Boydan fotoğraf çekilmek istiyorsanız, fotoğraf çekecek kişinin aşağıdan çekmesini isteyin. Aşağıdan çekilen boy fotoğrafları, daha uzun görünmenizi sağlar.

Yüzünüz direkt kameraya bakmasın!

Yüzünüzün açısı tamamen kameraya karşı olmasın. Kafanızı çok az sola ya da sağa çevirerek açı verin. Böylece hem yüzünüze derinlik katar hem de elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarırsınız.

Otururken yukarıdan çekilin!

Otururken fotoğraf çekilmek istiyorsanız fotoğrafçının sizi tepeden çekmesini isteyin.

Fotoğrafı kesin!

Eğer çekildiğiniz fotoğrafı sosyal medyada paylaşacaksanız, tüm vücudunuzun gözükecek şekilde fotoğrafı kesin. Bu, fotoğrafa dikey uzunluk illüzyonu sağlayacaktır.

Zorla gülmeyin!

Kameraya kendinizi zorlayarak gülümsemeyin. Gözlerinizi kapatın, derin nefes alın, fotoğraf çekilmeden önce gözlerinizi açın ve gülümseyin. Böylece fotoğraflarda daha içten gülümseyerek çıkarsınız.

Gözlerinizle de gülün!

Gülümserken dilinizi dişlerinizin arkasına değdirmek, çok fazla sırıtmanızı önleyecektir. Ancak gülümserken gözlerinizle de güldüğünüzü belli edin, aksi takdirde fotoğraflarda mutsuz gözükürsünüz.

Fotoğraf çekilmeden önce sağ bakın!

Fotoğraf çekilmeden önce sağ tarafa bakmak, göz bebeklerinizin daralmasını sağlayarak fotoğraflarda gözlerinizin kırmızı çıkma riskini azaltır.

”Money” diyin!

Fotoğraf çekilirken “cheese” yerine “money” kelimesini kullanın. “Money” kelimesi dudaklarınızın köşesini yukarı kaldırarak fotoğraflarda gülümserken çıkmanızı sağlar.