İstanbul Beyoğlu’nun en özel yerlerinden birinde Galata Kulesi’nin eşsiz manzarasında bulunan Güney Restaurant yaz aylarında şehirde kalanlara gastronomi yolculuğu yaşatıyor. Mevsimsel olarak değişen ve yenilenen menüde otlu peynirli köz patlıcan, sıcak humus, Belçika usulü midye ve tereyağında bonfile göze çarpıyor.
Yaz için tatil planları yapsak da, iş ve benzer sebeplerden dolayı şehirde kalmak gerekebiliyor. İstanbul’da olduğumuz süre boyunca da güzel bir mekanda nefes almak, ferahlatıcı kokteyller eşliğinde yemek yemek ruhumuza iyi geliyor. 150 yıllık tarihi binada 1964 yılından beri misafirlerini ağırlayan Güney Restaurant günün saati farklı damak tatlarına uygun seçenekler sunuyor.
Kahvaltısız güne başlamayanları düşünen mekan 07.30’da kapılarını açıyor ve güne zinde başlamanızı sağlıyor. Cemal Süreya’nın, “Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” sözünü merkeze alarak kahvaltısını oluşturan Güney Restaurant misafirlerini mutlu edecek bir kahvaltı sunuyor. Güney Kahvaltı Tabağı’nın yanı sıra Güney omlet, fit kahvaltı ve börek çeşitlerini de deneyebilirsiniz.


Galata ışıklarına karşı kokteyl keyfi

Galata ışıklarının yanmasıyla birlikte farklı bir atmosfere bürünen mekan şehrin en mistik yerinde yaz günlerinde güzel kokteyl hasreti çekenlere yepyeni tatlar sunuyor. Peach margarita frozen, taze nane ve karanfil ile hazırlanan Mint Jullep, muz likörü, ananas suyu ve cardinal melon ile hazırlanan Sweet Baby mutlaka denenmesi gereken kokteyller arasında yerini alıyor. Sadece yerli butik şarapların yer aldığı menü ise mevsimsel olarak değişiyor ve yenileniyor. Türk Mutfağı başta olmak üzere dünya mutfağının lezzetlerine de menüsünde yer veren mekanda Ege’den gelen özel zeytinyağlarından hazırlanan mezeler yaz aylarında oldukça tercih ediliyor.


Butik üreticilerden alınan malzemelerle yerel üreticileri de destekleyen mekan, tavuk külbastı, beyti sarma kebap, taş fırında kuzu saç kebap gibi Türk mutfağının vazgeçilmeyen lezzetlerini sunarken 11.30 – 16.00 saatleri arasındaki açık büfe öğle menüsünde hem soğuk hem de sıcak lezzetlere yer veriyor.
Her gün 07:30’da kapılarını açan Güney Restaurant, Galata’nın yurt dışından gelen ziyaretçilerini ve İstanbul’un yeme-içme tutkunlarını ağırlamaya devam ediyor.

Rezervasyon için:
0212 249 03 93
0212 251 88 85
0212 293 57 59
Şahkulu, Şahkapısı Sk. No:2 D:B,
34421 Beyoğlu/İstanbul