Glossier yeni maskarasında Veganlardan tepki aldı

Glossier’ın yeni maskarası Lash Slick ortalığı birbirine kattı! Yeni vegan maskarası olarak piyasaya sunulan ürünün balmumundan olduğu ortaya çıktı!

Geçtiğimiz Çarşamba günü makyaj markası Glossier, yeni ürünü Lash Slick’i piyasaya sundu. 18 aylık uzun bir sürecin ardından piyasaya sunulan bu ürün, öncesinde hep vegan olduğu dile getirilerek reklamı yapılmıştı.

Ancak ürünün piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Glossier tüketicileri, Lash Slick’in bileşenlerinden birinin balmumu olduğunu anladılar. Aktivist grup PETA balmumunun, kraliçe arıların katledilerek bal peteğini soğutma, süzme ve eritme prosesinden sonra imal edildiğini öne sürdü.

Bunun öğrenilmesinden kısa bir süre sonra Glossier, dün yaptığı açıklamada maskarayı satın alan müşterilere geri ödeme yapılacağını belirtti

Bu sabah Racked’e yapılan açıklamada, bir Glossier temsilcisi, “Dün sabah hatamızı fark ettiğimizde, sitemizi derhal güncelledik ve hata düzeltilmeden önce Lash Slick’i satın alan her müşteriye iade yaptık. Bunun neden olduğu herhangi bir karışıklıktan dolayı içtenlikle özür dileriz ” açıklamasında bulundu.

Yalnız belirtmekte yarar var Glossier markası; Hayvanlar üzerindeki maddeleri test etmemekte, üçüncü şahısları işe almamakta ve hayvan testlerinin yasalarca zorunlu olduğu Çin bölgelerinde satmamaktadır. Bununla birlikte şirket, ürünlerinin çoğunda bal, lanolin ve balmumu kullanır. Glossier, maskarasının vegan versiyonunu yayınlayıp yayınlamayacağına dair yorumu şu an için yapamıyoruz, ancak daha fazla ürün sunmaya devam ettiği için şirketin vegan cilt bakımı tartışmasının devam edebileceğini söyleyebiliriz.