Mercedes-Benz Fashion Week’te 5’inci kez boy gösterecek Giovane Gentile, koleksiyonlarda kullandığı doğallığı, yeniliği, teknolojiyi ve dünya trendlerini Fashion Week Istanbul’da görücüye çıkaracak.Türkiye’de 30 mağazasının yanı sıra, Avrupa, Amerika, Afrika ve Asya’da birçok konsept mağazaya sahip Giovane Gentile, kendine özgü tasarımlarını dünya ile buluşturmaya devam ediyor.

Giovane Gentile Limited Edition ve Giovane G. Designers olarak iki farklı konsepti yansıtacak marka, doğallığın ve teknolojinin birleştiği tasarımlarıyla Mercedes-Benz Fashion Week’te göz kamaştıracak. 6 ayda hazırlanan 430 modelli koleksiyonun içinden, 45 parçadan oluşan kombinlerin tasarımcılığını Deniz Şenoğlu üstleniyor. Koreografisini Uğurkan Erez’in yapacağı defilede, ünlü manken Halit Erman Ersoy da yer alacak.

Teknolojik kumaşlarla gelen şıklık

Marka yeni koleksiyonu ile erkekleri geleceğin tasarımlarıyla buluşturuyor. Geçmiş deneyimlerin üzerine inşa edilen kreasyonlarda, ekose desenli ceket ve takımlar öne çıkan parçalardan.

Günlük, şık ve yoğun iş temposuna uyumlu rahat kıyafetler maskülen bir çizgiyle moda takipçilerinin beğenisine sunuluyor. Haftanın her gününün ayrı ayrı tasarımını yapan marka, NoW-Water Repellent takım elbise kumaşlarının su geçirmez özelliği ile gün içerisinde yaşanabilecek küçük kazaları da önemsiz hale getiriyor. Bunun yanı sıra, seyahatler için tasarlanan Liquid Ammonia kumaşları ile Giovane Gentile, kolay yıkanabilir ve kırışmayan dokusuyla hem rahatlık hem de işlevsellik sağlıyor.