“Sınırları zorlamanın tek yolu sanırım sınırsız olan hayal gücü,” diyor Freia markasının tasarımcıları. Üç üniversite arkadaşının güçlerini birleştirerek yarattığı marka geçmişin izlerini günümüze taşıyor.

Tasarımcılar aksesuarı stilin merkezine oturtanlardan. İrem Kefeli Koşar, Aslı Konuk ve Feyza Meral’in ortaklaşa yarattığı Freia, geleneksel ürünleri modernize etmesiyle dikkat çekiyor. Freia markası ‘No Evil’ adını verdikleri koleksiyonlarında özel cam işi nazar boncukları, miyuki boncuk işleriyle yapılan tasarımlar sunuyor.

Hepsi özel el işi ve üretim olan bu tasarımlarda gerçekten el emeği var! Evleri dışında çalışma imkanı olmayan kadınlara evde eğitim vererek bilekliklerin kadınlar tarafında üretilmelerini sağlıyorlar ve onların ekonomik özgürlüklerini kazanmalarına yardım ediyorlar.

Markanın tasarımcıları 2017 sonbaharında aksesuar dünyasında bolca şans sembolü göreceğimizi söylüyor ve ekliyorlar; “Minimalizmden uzaklaşıyoruz. Uzun zincirler, kalınlaşan bangle ve chokerlar, iri taşlar bizi bekliyor. Retro parçalar da popüleritesini yeniden artırıyor. Annelerimizin mücevher kutusundan altın zincirler ve bileklikleri çıkarmanın zamanı çoktan geldi! Özellikle sarı olanları!”

Nerede bulunur?
Ürünlere Galeries La Fayette (Emaar Square Mall), freia.com.tr ve lidyana.com üzerinden ulaşabilirsiniz.