Ameliyatsız gençlik Fransız askı!

fransız askı

Medikal estetik hekimi sayın Nihat Dik’ten  son günlerin trend uygulaması olan Fransız Askı yöntemi ile ilgili bilgi aldık.

Acılarımız, mutluluklarımız, kısacası bir duyguya bağlı olarak yüzümüzle verdiğimiz tepkiler, güneşin uzun seneler boyunca cildimizde yarattığı tahribat ve çevre kirliliği, yerçekiminin etkisi gibi birçok faktör cildimizin esnekliğini kaybetmesine, özellikle yüz ovalinde cildin sarkmasına ve kırışıklıklara neden olur.

Cildinde sarkma ve yaşlanma başlamış, eski görünümüne kavuşmak isteyen ancak cerrahi bir operasyon istemeyen kadın ve erkekler için Fransız Askı ideal bir uygulamadır. Cerrahi yüz operasyonlarına alternatif olan Fransız Askı yüz hatlarından memnun olmayan ve kısmi yüz felci geçirmiş hastalarda da kullanılan bir yöntemdir.

Fransız Askı yöntemi esneyen ve gevşeyen yüzdeki kaslar ve mimikler ile oldukça uyumlu olan 7 ile 10 yıla kadar yüzde sorunsuz kalabilen bu yöntem günümüzde oldukça hızlı bir şekilde tercih edilmeye başlanmıştır. Bu nedenle ameliyat istemeyen ya da istese de bir takım sorunlardan dolayı yaptıramayan hastalarımıza öneride bulunduğumuz doğala en yakın yüz gerdirme uygulamasıdır.

FRANSIZ ASKILAMA YÖNTEMİ KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Cerrahiye başvurmak istemeyen ve cildinin eski görünümüne kavuşmak isteyen kadınlar ve erkekler için ideal uygulamadır. Cerrahi yüz operasyonuna alternatif bu işlem ile yaşlanma süreci geciktirilmektedir.

Fransız Askı yöntemi yüz hatlarından memnun olmayan, cilt yüzeyinde sarkma ve kırışma meydana gelmiş kişilerde kullanıldığı gibi kısmi yüz felci geçiren hastalarda da kullanılabilen tedavi edici bir yöntemdir.

Fransız askı nasıl ve hangi bölgelere yapılır.

Lokal anestezi altında ince iğneler ile giriş yapılan cildin içine boylu boyunca yerleştirilen ipler, yukarı çekilerek cildin toparlanması sağlanmaktadır..Cilt altında bir ağ şeklinde yerleştirilmesi etkisini arttırmaktadır. Bu yöntem öncelikle yüz bölgesinde birçok noktada kullanılabildiği gibi, boyun sarkmalarında da oldukça etkilidir. Tek seanslık bir uygulama olması sebebiyle hastalarımız bu uygulamayı çok tercih etmektedir Ayrıca meme sarkmalarını düzeltmede, kalçaları yukarı kaldırmada, kol ve bacak içi sarkmalarını toparlamada da kullanılmaktadır.

Fransız Askı Uygulamasının Avantajları

Mimik hareketleri ile uyumlu, doğal görüntüyü bozmadan ve dışarıdan bir gözün fark edemeyeceği şekilde uygulanmaktadır. Derinleşmiş çizgileri açar ve sarkmaları toparlar. Kişinin kendini mutsuz etmesine sebep olan görüntüyü ortadan kaldırır. Dikiş izi olmadan uygulanmaktadır. Tehlikesiz, acısız ve konforlu bir şekilde uygulanmaktadır. Lokal anestezi ile uygulandığından, hastanede yatmanız gerekmez, sosyal hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak süspansiyon etkisi sayesinde yüzünüzün askıla yapılması sonrası yukarıya doğru bir kuvvet uygulayarak yer çekimi nedeniyle oluşmuş sarkmalarda son derece etkilidir.

 Kadınlarda ve erkeklerde kullanılabilir
 35 yaşından 70 yaşına kadar ihtiyacı olan tüm hastalarda kullanılabilir
 Yara yapmaz ve iz bırakmaz, ameliyat değildir
 Genel anestezi ile uygulanmadığı için hastanede kalmak gerekmez
 Ortaya çıkan sonuçlar oldukça doğaldır
 Mimiklerde değişiklik olmaz
 Gevşeme hissedildiği zaman tekrar gerdirme işlemi uygulanabilir
 Lokal anestezi altında işlem neredeyse ağrısızdır
 2 gün ila 2 hafta arasında iyileşme

“İŞLEM SONRASINDA HEMEN FARK EDİLİR”

İyileşme süreci nedir? Yüzde iyileşme sürecinde ne tür aşamalar olur?

Uygulama sonrası günlük hayata rahatça devam edilebilir. İşlem sonrası yüz ovali tamamlanır, özellikler öne çıkarılır, elmacık kemikleri belirginleştirilir ve kırışıklıklar azalır. İplikler kasları etkilemez. Buna bağlı olarak ortaya doğal bir sonuç çıkar ve ifade bozulmaz. İplikler etraflarında oluşan kolajen üretimi ile cildi destekler ve cilde faydasını uzun süre görebilirler.

Sonuç olarak ortaya tamamen yenilenmiş ve eski sağlığına kavuşmuş bir cilt çıkar. Yüzün gençleşmesi, işlem sonrasında hemen fark edilir: %90 bütünleşmiş görüntüyü alması 1 haftayı bulur. Eğer eksiklikler varsa haftanın sonunda tamamlanmalıdır. İşlemin tam olarak yüz ile entegre olması 1 – 2 ayı bulmaktadır.

Bu tedaviyi uygulayan ünlüler var mı?

Medikal estetik hekimi Nihat Dik, ‘Ameliyatsız yüz germe diğer kırışıklık tedavilerine göre oldukça kısa bir geçmişe sahip fakat memnuniyet seviyesinin yüksek olması özellikle Hollywood yıldızlarının ilgisini çekiyor.’ Türk ünlülerimizin bir çoğu bu uygulamayı tercih ederken, yurt dışında da kullanan birçok ünlü isim var.

Madonna, Jennifer Lopez, Gwyneth Paltrow ve Gillian Talyforth’un daha genç görünmek için bu yöntemle yüzlerine Fransız askı yaptırdığı biliniyor (Referans: Sunday Mirror, OK Magazine).diyerek sözlerine son verdi.