Çeşme, Bodrum gibi popüler tatil yörelerinde havuzunda pembe flamingosu olmayan butik otel neredeyse kalmadı. Süslü happy hour (akşamüstü partisi) kızlarının onlarca mayo bikinisinden en az biri flamingo baskılı.

Moda olmasının birinci nedeni estetik zirve. Malum flamingo doğada, fotoğrafta ya da belgeselde gördüğümüzde Allah’a inancımızı tazeleyen şahaserlikte bir canlı. Gördüğümüz an tüylerindeki renk harmonisine mi, ki buna moda tabirle ‘pembenin 50 tonu’ diyebiliriz, yoksa uzun boynu ile bacaklarına mı bakacağımızı şaşırıyoruz.

Ustalıkla yüzmesini sağlayan ve her türlü bataklıkta batmadan yürüten perdeli ayakları da cabası… Sarı hareli gözlerinden, yüzünün siyah gagasının güzelliğinden uzun uzadıya bahsetmiyorum bile…

Uzun lafın kısası canlının orijinali bu kadar güzel olunca, plastik deniz yatağı da mayoya yapılan baskısı da çok beğenildi ve popüler oldu. Ama baştan uyaralım, artık son bir ay. Bir ay sonra her trend gibi bu da tüketilecek. Hatta flamingo gördüğümüzde kusacak gibi olacağız.

Peki, güzelim flamingoların mide bulandırmasını önlemek için ne yapmak gerekiyor? İşte önerilerim:
• Flamingolu bir mayo ya da bikini giydiğiniz zaman şortunu, terliğiniz, kimononuz, çantanız yani üstünüz de altınız da ne varsa desensiz ve pastel tonlarda olsun. Bırakın flamingo patlasın.
• Flamingolu bir deniz yatağında poz verecekseniz de aynı şekilde tek parça tek renk bir mayo giyin. Mayonuz da flamingolu olursa fotoğrafı bakanın midesi karıncalanaktır.
• Son olarak gaza gelip sakın flamingo dövmesi yaptırmayın. Flamingolu kolyeler ve bileklikler takın. Dövme konusunda ısrarcıysanız yalvarırım bu modanın tüketilmesini bekleyin.