Mezuniyet partisi genç kızlar için en önemli gecelerden biri, peki bu özel gecede nasıl bir makyaj olmalı? Max Factor Makyaj Artisti Fezi Altun mezuniyet makyajı öncesi genç kızlara mutlaka biraz araştırma yapmalarını ve yüz şekillerine en uygun makyajı bulmalarını tavsiye ediyor.

Herkesin birbirinden iddialı olmak istediği bir gecede en önemli şeyin yıllar sonra fotoğraflara baktığınızda en iyi halinizle o geceyi hatırlamanız olduğunu söyleyen Altun, hafif bir göz kalemi, rimel ve doğal tonlarda bir parlatıcı, yerinde ve ideal yeterlilikte olacaktır diyor.

Abartıya kaçmadan makyaj için Fezi Altun tavsiyelerini sıraladı

Fondöten seçiminin önemine değinen Fezi Altun; fondöteninizi ten renginizden bir ton açık renkte veya koyu seçmemelisiniz diyor.Seçilecek fondöten tam ten tonunuzda olmalı, eğer daha bronz veya açık ton görünmek istiyorsanız boyun ve dekolte bölgesine de fondöten uygulamak zorunda kalırsınız. Bu özel gecede hem 24 saat nemlendirme etkisi hem gece boyunca dayanıklılığı ile Fezi Altun Healthy Skin Harmony Fondöten’i öneriyor. Altun, fondöten veya kapatıcı uygulamadan önce kullanacağınız ürünün performansını arttırmak için de bir makyaj bazı kullanmanızı tavsiye ediyor.

Fezi Altun, göz makyajında “ne kadar sade o kadar iyi” parolasını hatırlatıyor. Altun, ince bir eyeliner, kirpikleri yapıştırmadan dolgunlaştıracak bir maskara, hafif bir gölge ile tüm geceyi herhangi bir makyaj kazası olmadan atlatmanızı garanti ediyor. Takma kirpik uygulamasına ihtiyaç duymadan tek bir maskara önermemi isterseniz cevabım Dark Magic Maskara olacaktır diyen Altun, tüm kirpikleri kavrayan özel fırçası sayesinde yoğun ve hacimli kirpiklere sahip olabileceğinizi belirtiyor.

Koyu göz makyajından vazgeçmem diyenler için ise Fezi Altun siyah – lacivert – gri smokey makyajların mezuniyet için çok iddialı olduğunu belirtiyor. Tavsiyesi ise; bu renkler yerine içinde sıcak kahvelerin, koyu bejlerin, bakır ve altın tonlarının olduğu tonları tercih etmeniz yönünde.

Dudaklarda kalıcı etki için mat ruj üzerine hafif bir parlatıcı öneren Fezi Altun, rujunuzu sürmeden önce dudaklarınızı biraz pudralamanızı öneriyor. Süreceğiniz ruj tonunda bir dudak kalemi ile komple dudağınızın içini dolduracak şekilde dudak kalemini sürerseniz rujunuz çok daha kalıcı olacağını belirtiyor. Mat ruj kullanımında önemli bir tüyo ise yine Altun’dan geliyor; bu sene dudak makyajı trendinde mat rujlara pek yer olmadığını hatırlatan Altun, bu uygulama sonrasında hafif bir parlatıcı ile dudaklarınızı nemlendirirseniz böylece yazın makyaj trendlerini de takip etmiş olacağınızı söylüyor.