Farkımız tarzımız: Instagram için fotoğraf uygulamaları

Hepimiz günümüzde en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri olan Instagram’a fotoğraf yüklemeden önce üzerinde biraz oynama yapmak istiyoruz. Yüklediğiniz fotoğrafları diğerlerinden farklılaştırıp daha da öne çıkarmak ister misiniz?

IOS ve Android uyumlu, ücretsiz ve kullanımı kolay fotoğraf düzenleme programları önerilerimiz huzurlarınızda…

1. – Glitché

Fotoğraf düzenlemekte çığır açan bir uygulama olan Glitché’te fotoğraflarınızla adeta oynama şansı buluyorsunuz. Birçok özgün filtreye sahip olan uygulamayı Kim Kardashian, kendisine ait Kimoji App’in avatarı için  kullandı.

Aynı şekilde Travis Scott’un albüm kapağını yapan ünlü fotoğrafçı Nick Night, kapak için bu uygulamayı tercih etti.

2. – SnapSeed

Telefon dostu olarak bilinen SnapSeed, diğer uygulamalara göre daha az pil tüketirken, işletim sistemini de daha az yorar. Instagram dışında birçok uygulamaya da entegre edilebilen SnapSeed, fotoğraflarınız üzerinde ince ayarlar yapabilmenize olanak sağlıyor.

Instagram’da 2 milyondan fazla takipçisi olan Instagram fenomeni Sezgin Yılmaz da SnapSeed kullandığı bilinen kişilerden biri.

3. – Split Lens

Şimdi biraz illüzyon zamanı! Kendinizden farklı yerlerde birkaç tane daha olsun ister miydiniz? O halde kullanmanız gereken uygulamayı buldunuz.

4. – B612

Tamamen Selfie çekimleri için yaratılmış B621 uygulaması ile bir Selfie için ihtiyacınız olan her şey burada. İsterseniz fotoğrafınızı telefonunuzun kamerası yerine B612 kamerası ile çekebilirsiniz çünkü B612, fotoğrafınızı Instagram’a direkt olarak yükleyebilme özelliğine ve oldukça geniş bir filtre/efekt skalasına sahip.

5. – VSCO

Sadece Instagram değil, VSCO uygulamasının kendi içinde de kendi fotoğraf albümlerinizi oluşturup diğer VSCO kullanıcıları ile paylaşabilirsiniz. Uygulamada bulunan fotoğraf filtreleriyle fotoğraflarınıza ayrı bir hava katarken fotoğraf kalitenizi de koruyabilirsiniz.

6. – Prisma

Fotoğraflarınızda sıradan efektler ve filtreler kullanmak yerine onları birer sanat eserine dönüştürmek ister miydiniz? Prisma, ünlü ressamların çizimlerinden ve resim sanatındaki akımlardan esinlenerek oluşturulmuş bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Kendi fotoğrafınızı saniyeler içinde bir yağlı boya tablosuna dönüştürebilirsiniz.