Erdem X H&M koleksiyonu Los Angeles’ta tanıtıldı. Konuklar kulübü, podyum bölümü gerçek ve el yapımı bitkilerle çevrelenmiş, İngiliz tarzı bir botanik bahçeye dönüşmüş hâlde buldular. İngiltere’nin bir bölümü Batı Yakası’na taşınmış gibiydi. Malgosia Bela, Alek Wek ve Guinevere Van Seenus gibi modeller Erdem x H&M koleksiyonunu ünlüler, moda dünyasının önde gelen isimleri ve dünya çapındaki moda basınından oluşan bir izleyici kitlesine sundular. H&M Beauty ürünlerinin kullanıldığı defilede güzellik tasarımını üstlenen isim güzellik editörü Isamaya Ffrench oldu.

Koleksiyonun romantizmi ve anlatım stili, renklerin ve çiçekli baskıların güzelliğini güçlendirecek şekilde bu özel ambiyansla daha da vurgulandı. Defile aynı zamanda, Erdem’in ilk kez tasarladığı erkek tasarımlarına ev sahipliği yaptı.

Erdem Kendi koleksiyonu hakkında:

“Koleksiyonun Los Angeles’ta yaşam bulduğunu görmek heyecan vericiydi. Dünyayla paylaşmak için sabırsızlandığım bu ürünleri yaratırken H&M ile iş birliği yapmış olmak harika bir duygu” diyor.

H&M’in kreatif danışmanı Ann-Sofie Johansson:

“Erdem, ERDEM x H&M koleksiyonu ile bizim için sihirli bir dünya yarattı. Etkinlik, güzelliğin gücünü bizlere gösterdi. Bugünlerde dünyada her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bir his bu.” diyor.

Erdem X H&M Koleksiyonu :