Ekrem İmamoğlu: Engelsiz kent olma hayalimiz var

Türkiye’nin yıldızı parlayan ilçelerinden Beylikdüzü’nün başarılı Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu çalışmalarını, hayallerini ve projelerini Women’s Style’a anlattı.

Türkiye’nin yıldızı parlayan ilçelerinden Beylikdüzü’nün başarılı Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu çalışmalarını, hayallerini ve projelerini Women’s Style’a anlattı.

Beylikdüzü Belediyesi’nin Koruyucu, Önleyici Sosyal Hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve hizmetlerin kalitesinin arttırılmasına büyük önem verdiklerini belirtirken halkın hizmetlerden memnun olması için çalışmalara da ağırlık verdiğini hatırlatan Ekrem İmamoğlu sorularımıza samimi cevaplar verdi.

-Başkanım Beylikdüzü’nde en önemli problem sizce nedir?

Aslında en önemli problem neydi diye cevaplamak isterim. Çünkü bizim büyük problemleri aştığımızı düşünüyorum. En büyük problem; yeni kentleşen bir bölgenin temel sorunu olan, bölgenin bir otel kente dönüşmesiydi. Aidiyet duygusu noksanlığı, kendini oraya ait hissetmeme, bir geleneğinin oluşmaması ve bunun gibi sorunlardan kaynaklanan bu durum, Beylikdüzü’nü gelen insanların, bir anda terk edebileceği bir bölgeye dönüştürebilirdi. Bu bakımdan biz Beylikdüzü’nde ciddi bir yol katettik. Artık Beylikdüzülü Beylikdüzü’nde çok mutlu ve kendini buraya ait hissediyor. Gelenekleri var, her yıl iple çektiği buluşmaları var. Beylikdüzü, halkın en coşkulu, en özel anlarını keyifle, mutlulukla yaşadığı bir kent haline dönüştü. Yani baştan ortaya koyduğumuz özgür ve mutlu kent kavramı burada oturdu. Dolayısıyla buranın en önemli sorununun çözdüldüğünü düşünüyorum. Tabi her şehrin, İstanbul’da bulunan her bölgenin kendine has sorunları var. Çünkü İstanbul büyük bir kent ve herkes İstanbul’a hücum ediyor. Şehrin neredeyse 20 milyona doğru genişleyen bir nüfusu var. Bu kentin genel sorunları, yani ulaşım veya diğer birtakım sorunların orantısal anlamda izdüşümü elbette ki Beylikdüzü’nde de var. Ama İstanbul’da sorun diye kabul ettiğimiz güvenlikten ulaşıma kadar birçok konuda Beylikdüzü’nün; İstanbul’un en iyi 5 ilçesinden bir tanesi olduğunu iddia ediyorum. Hayata geçirdiği ve geçirmeye hazırlandığı birçok farklı projesi bulunan Beylikdüzü Belediyesi; 6 etaptan oluşan Yaşam Vadisi Şehir Parkı projesi, Beylikdüzü Cemevi Projesi, Türkiye’nin örnek muhtarlık binası ve çözüm merkezlerini kapsayan Yeni Mahalle Evleri ve Yeni Fonksiyonlar Projesi, Cumhuriyet Caddesi Projesi ve 3 Köy 3 Meydan Projesi gibi işlerle ön plana çıkıyor.

RÖPORTAJIN TAMAMINA TURKCELL DERGİLİK‘TEN ULAŞABİLİRSİNİZ…