Elizabeth Taylor, Marilyn Monroe, İmparatoriçe Josephine, Brigitte Bardot, Mata Hari, Charlotte Rampling, Mae West, Julie Christie, Anita Pallenberg, Jerry Hall, Sienna Miller, Kate Moss ve Jessica Rabbit, “seksi bomba” denince akla ilk gelen isimlerden. Fakat aralarında biri var ki, bu işin kitabını yazacak kadar konuya hakim: Elizabeth Taylor!

Seksi bombalar çekiciliklerinin gücüyle erkekleri çaresiz birer çocuğa dönüştürüp, kadınları kıskançlıktan nefes alamaz hale getiriyor. Peki, nedir bu baştan çıkarıcı ve ölümcül cazibenin sırrı?
Dördüncü kocası Eddie Fisher, Richard Burton ile aldatıldığını öğrendiğinde uğruna karısı ve çocuklarını terk ettiği Elizabeth Taylor’ın başına silah dayadı. Ancak “Öldürülemeyecek kadar güzelsin” diye cayarak kaderine razı oldu.

Kadınlar sürekli kusur bulmaya çalışsa da, Taylor çalıştığı yönetmenler dahil tüm erkekleri büyülüyordu. Hipnotize edici menekşe gözlerinin çekimine kapılmamak imkansızdı. Bir şeyi istediği an elde edebiliyordu ve karşısındakinin “hayır” deme şansı yoktu. Film başına 1 milyon Dolar talep eden ilk oyuncu oydu. 1989’da Malcolm Forbes’un doğum gününe katılmak için de tam 1 milyon dolar aldı!

HER CUMARTESİ YENİ BİR MÜCEVHER

Taylor’ın üçüncü kocası “Lucky Liz” adını verdiği özel uçağı yere çakılana kadar karısına her cumartesi gecesi yeni bir parça mücevher armağan ediyordu. Taylor başında pırlantadan bir taçla yüzüyor ve ıslak bedenini yakutlarla kaplıyordu. Eddie Fisher da, yatağa girmeden önce Taylor’a pırlanta ve zümrüt verdiği takdirde müthiş bir sevişme yaşadığını söylüyordu.
Taylor ile meşhur “Cleopatra” filminin çekimleri sırasında tanışan Richard Burton tüm bu aşırılıkları öyle noktalara vardırdı ki, Vatikan çiftin yaşam tarzını kınayan açıklamalar yaptı. Zira Burton büyük aşkına 279 tonluk yat ve sineması olan bir jet uçağın yanı sıra Taj Mahal’i yaptıran Şah Cihan’ın incisi ve 33.19 karatlık muhteşem Krupp Elması’nı da hediye etmişti.

KÜRKLER GERÇEK, SAÇLAR YAPILI

Seksi bombaların resmi kraliçesi Elizebeth Taylor’ın bazı kesin kuralları vardı: Kürkler daima gerçek, kıyafetler ünlü modacıların elinden çıkma ve saçlar yapılı olmalıydı. Kuaförü Vidal Sassoon’u havaalanına çağırıp, uçuş aralarında bile saçını kabartmasını isterdi.

Elizabeth Taylor hiçbir zaman da doğal görünme meraklısı olmadı. Karşısındakini kendinden geçiren güzelliğinin altını kalın çizgilerle çizmeye bayılırdı. İki Oscar ödülü ve üç adaylıkla taçlandırdığı oyunculuğunu sorgulamaya da kimse cüret edemedi. Ki, cüretkarlık da yaşadığı sürece adeta Elizabeth Taylor’ın tekelindeydi.

Çağrıldığı davet ve partileri geri çevirmek bir yana, onları sansasyon yaratmak için bir fırsat olarak görürdü Taylor. 74. doğum gününü Havai’de köpekbalıklarıyla yüzerek kutladığında bile mücevherlerle bezenmişti ve mükemmel manikürlü tırnaklarıyla poz veriyordu.

Belki de sinemanın görkemli çağının seksi divalarının sonuncusu olan Elizabeth Taylor’ın en mühim sırrı şuydu: Onlara öyle çarpıcı öyle eğlenceli bir gösteri sunun ki, herkes size minnettar olsun ve ufak tefek kusurlarınızı görmezden gelsin. Böylece ebediyete kadar hatırlanırsınız…

BEDENİ ÜSTÜNDE SÖZ SAHİBİ OLMAK

Seksi bomba olmak için Kate Moss’un erkeklerin dizlerini titreten baygın bakışlarına, Mae West’in edepsiz mizah anlayışına, Sophia Loren’in kıvrımlarına, Jennifer Lawrence’ın boğuk ses tonuna ya da Sienna Miller’ın küstah dudaklarına sahip olmak şart değil. Bütün yatırımı dekolteye ve kozmetiğe yapmak da… Anahtar tanım “bedeniyle barışık olmak” ve bunun getirdiği o eşsiz “özgüven”. Tüm varoluşuyla karşısındakine “Gördüğün her şeyin asıl sahibi benim ve bununla ne yapacağıma da ben karar veririm” mesajını vermek. Bu kendinden emin olma hali sayesinde de o güzel bedenin artık başları döndüremediği zamanlarda bile o “ruhu” muhafaza etmek. Ayrıca tüm seksi bombaların son derece akıllı olduğu ve oyunu kendi kurallarıyla oynadıkları da unutulmamalı.

NASIL SEKSİ BOMBA OLUNUR?

• Ortamdaki en kıymetli insanı hemen keşfederler, canları kolay kolay sıkılmaz. Sıkıldıklarında da orayı terk ederler zaten.
• Para için evlenmezler. Aslında hiçbir şeyi para için yapmazlar.
• Dudaklarını asla yaptırmazlar.
• Sadece komik şeylere gülerler, sahte kahkahalar atmazlar.
• Sırf eğlenmek için kışkırtırlar, ince ince alay ederler.
• Tıpkı bir erkek gibi sürekli seks düşünürler.

GARDIROPLARI NEYE BENZER?

SEVDİKLERİ: İpekten yapılmış her şey, kalem etekler, dar jean pantolonlar, uyumlu şık iç çamaşırı, pijama altı veya üstü (farklı zamanlarda).

NEFRET ETTİKLERİ: Platform tabanlı spor ayakkabılar, eşofman altı, kendinden sutyenli tişörtler, babetler ve hırkalar.