Kirpikleriniz için en uygun maskara nasıl seçilir?

Birçok farklı marka ve maskara arasından sizin için en uygununu seçmek bazen biraz zorlayıcı olabiliyor. Peki pahalı veya ucuz, elinizin altında bu kadar çok seçenek varken hangi maskara kirpiklerinizde en iyi sonucu verecek?

Dikkat çekici bir makyajı tamamlayan en önemli unsurlardan biri de gözleriniz ve kirpiklerinizdir. Göz alıcı kirpiklerin size etkileyici bakışlar sunacağı gerçeğini göz ardı etmemelisiniz.

Aslında maskara seçimine geçmeden önce, nasıl kirpiklere sahip olduğunuzu ve kirpiklerinizin nasıl gözükmesini istediğinizi ele almamız gerekiyor. Kirpikleriniz seyrekse ve kısaysa farklı bir maskara, hacimli ve uzunsa daha farklı bir maskara kullanmak etkili olacaktır. Aynı zamanda kirpiklerinizin nasıl gözükmesini istediğiniz de maskara seçiminizde önemli bir yer tutuyor. Peki doğru maskara seçimi nasıl yapılmalıdır?

İnce fırçalı maskaralar

Kısa kirpiklere sahip olanlar ya da kirpiklerini daha uzun göstermek isteyenler için önerimiz ince fırçalı maskaralar olacaktır. Bu tür maskaralar kirpiklerinizi kökten uca kavrayarak daha uzun bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Maskarayı sürerken kirpiklerin en dibinden başlayarak yukarıya doğru sürmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca kirpiklerinizin sonuna yaklaşırken fırçayı oynatmak da daha etkili bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir.

Kalın fırçalı maskaralar

Eğer hacimli kirpiklere sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken dolgun gösteren, yani kalın fırçalı bir maskara tercih etmek. Kalın ve sık aralıklı bir maskara tercih etmek kirpiklerinizin daha dolgun ve gür gözükmesini sağlayacaktır. Özellikle seyrek ve kısa kirpiklere sahip olanlar için bu maskalar mucizeler yaratabilir. Sık kıllı bir fırçaya sahip maskaralar her bir kirpiğinizi birbirinden ayırarak size göz alıcı bakışlar sunabilir.

Kıvrımlı fırçalı maskaralar

Kirpiklerinizin uzunluğu eşit değilse bu tarz maskaraları tercih edebilirsiniz. Bu tarz fırçalar tüm maskarayı kirpiklerinize rahatça dağıtabimeniz için tasarlanmıştır. Kirpiklerinizin üzerinden bu fırçayla farklı açılardan geçerseniz, daha dolgun bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca bu tarz fırçalarla kirpiklerinizi şekillendirmeniz daha kolay olacağından, kirpikleriniz arasındaki uzunluk farkını da gizleyebilirsiniz.

Huni şeklinde fırçası olan maskaralar

Huni şeklinde fırçaya sahip maskaralar, üstteki ince ucu sayesinde kirpik köklerinize kolayca ulaşmanızı sağlarken, alttaki kalın kısmıyla da kirpiklerinize daha dolgun bir görünüm vermenizi sağlar. Kısa ve çok dolgun olmayan kirpiklere sahip olanlar bu sayede hem kirpiklerinde daha uzun bir görünüm elde edebilir hem de kirpiklerinin dolgunluğuna dolgunluk katabilir.

Kum saati şeklinde fırçası olan maskaralar

Son dönemde popüler olan bu tarz fırçalar, maskaranızı kirpiklerinize eşit olarak dağıtabilmenizde sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Bu tarz fırçalar maskarayı kirpiklere eşit olarak dağıttığı için, özellikle kat kat maskara sürenler bu fırçalardan yararlanabilir. Özellikle kirpikleriniz seyrekse ve maskara sizin makyajınızın vazgeçilmeziyse bu tarz fırçalar işinize fazlasıyla yarayacaktır ve topaklanma yapmayacaktır.