Yurtdışında sıkça rastladığımız yaka markalarına Türkiye’den de bir isim eklendi! Collare’nin yaratıcısı ve tasarımcısı Aslı Mutlu, hem şık hem de işlevsel tasarımlarıyla Türk moda dünyasına yeni bir soluk getiriyor.

Aksesuarın karakter ile birlikte stili öne çıkardığına inanlardan Aslı Mutlu. Yarı hazır giyim yarı aksesuar tadındaki Collare yakalar, beyaz gömlekler kadar rahat kombinlenip detayları ile her ortama uyum sağlayabiliyor. Ürünler dantel, taş ve nakış detaylarıyla feminen bir görüntü de vadediyor.

Tasarımcı Mutlu; “Kullanışlı, rahat ve aynı zamanda şıklığı da üzerinde taşıyan tekstil ürünleri her zaman benim için daha tercih edilir oldu. Gömlek sever biri olarak her kıyafetimde yaka detayını görmek istememle birlikte ortaya çıktı Collare.

Eskilerde daha çok smokin içine giyilen tek tip yakaları revize edip daha günümüz modasına adapte ettik. Yanlarındaki bağları, önündeki ve arkasındaki kumaş uzantısı ile bunu sadece bir yaka olmaktan çıkartıp gömlek görünümünü yakaladık.

Çeşit ve cinsiyet katarak herkesin kendinden bir parça bulacağı ve her ortamda giyebileceği ürünler haline getirdik,” diyerek markasını anlatıyor. Sonbaharın aksesuar rüzgarının ise minimal esintilerden uzakta büyük ve multi kullanımlarla eseceğinin altını çiziyor.

Aslı Mutlu, “İş hayatında da rahat kıyafetler tercih ediyor olabilirsiniz. Bu kombinlere ekleyeceğiniz stratejik bir aksesuar ile durumu, üzerine çok düşünülmüş bir kıyafet noktasına taşıyabilirsiniz” diyor.

Nerede bulunur? 
Collare ürünlerine collare.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.